Prašymus atgauti dalį mokesčių už auklių ir remonto paslaugas pateikė 4,5 tūkst. gyventojų

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Prašymus atgauti dalį mokesčių už apskaitytas auklių, būsto ir automobilių remontininkų paslaugas užpildė 4,5 tūkst. gyventojų, remdamasis Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis praneša LRT radijas.

„Labai yra svarbu, kad žmonės, pirkdami šitas paslaugas, tikrai paprašytų ir jiems būtų išrašytas dokumentas aiškus: kokia paslauga buvo suteikta, kokie darbai buvo atlikti, pagrindiniai paslaugų teikėjo rekvizitai, vardas, pavardė“, – radijui sakė inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

„Kompensuojama jam bus nuo 2 tūkst. (eurų) patirtų remonto arba vaikų priežiūros išlaidų. Tai yra 400 eurų, jeigu pajamos buvo apmokestintos ir į biudžetą mokėta 20 proc. tarifu“,– sakė ji.

Įrodymus apie šiais metais suteiktas paslaugas galima pateikti iki gegužės mėnesio Valstybinės mokesčių inspekcijos interneto svetainėje.

BNS primena, kad pernai priimant mokestinę pertvarką nuspręsta gyventojams, kurie legaliai pirks automobilių remonto, statybos ar kitas namų ūkyje suteiktas paslaugas – pavyzdžiui, auklių arba namų tvarkytojų, suteikti galimybę susimažinti savo apmokestinamąsias pajamas ir taip susigrąžinti dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

Tuo pačiu visos veiklos, kurioms kuriamos naujos GPM paskatos, nebegali būti vykdomos su verslo liudijimu. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.