Prezidentas G.Nausėda laukia kandidato į ekonomikos ministrus

Nuotraukа lrp.lt

Prezidentas Gitanas Nausėda laukia, kad grįžęs iš atostogų premjeras Saulius Skvernelis pateiks naują kandidatą į ekonomikos ir inovacijų ministrus, teigia jo patarėjas.

„Prezidentas laukia kandidatūros“, – antradienį Prezidentūroje žurnalistams sakė Povilas Mačiulis.

Jis teigė, kad dar yra laiko pateikti kandidatūrą, nes naujas ministras bet kuriuo atveju negalėtų pradėti eiti pareigų, kol neprisieks Seime. 

Tai padaryti jis galės ne anksčiau kaip kovo 10 dieną, kai prasidės Seimo pavasario sesija.

„Prezidentas tikisi, kad premjeras grįžęs iš atostogų galės pateikti ir kandidatūrą“, – sakė P. Mačiulis.

Jis tvirtino, kad prezidentas palankiai žiūri ir į Energetikos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų sujungimą. Kita vertus, patarėjas pabrėžė, kad ministerijų jungimo klausimas – grynai premjero prerogatyva.

Praėjusią savaitę savaitę prezidentas nepatvirtino į ekonomikos ir inovacijų ministrus teikto premjero patarėjo Luko Savicko kandidatūros. 

G. Nausėda teigė, jog L. Savickui trūko praktinės patirties, siekiant įgyvendinti svarbius darbus per likusį trumpą laiką iki Seimo rinkimų rudenį. Premjeras sakė, kad prezidentas kandidatą atmetė ne dėl dalykinių savybių, bet taip reaguodamas į ginčą dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.

Pagal Konstituciją, ministrą skiria prezidentas premjero teikimu.

Ekonomikos ir inovacijų ministro pareigos laisvos nuo pernai gruodžio, kai buvęs ministras Virginijus Sinkevičius pradėjo eiti aplinkos eurokomisaro pareigas.

Оставить комментарий/ Parašyti nuomonę

avatar
600