Prezidentas prašo teismo greitai nagrinėti bylą dėl galimybių paso, pats į KT nesikreips

Фото BNS/ Lukas Balandis

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Konstitucinį Teismą (KT) „maksimaliai greitai“ išnagrinėti dalies Seimo narių kreipimąsi dėl galimybių paso konstitucingumo, tačiau pats atskirai į teismą nesikreips, sako jo atstovas.

„Prezidentas kreipėsi į Konstitucinį Teismą, kad šita byla (…) būtų kuo greičiau išnagrinėta, maksimaliai greitai“, – žurnalistams trečiadienį sakė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

„Prezidento atskiro kreipimosi į Konstitucinį Teismą nėra“, – teigė jis.

Pasak R. Jasiulionio, šalies vadovas prašo bylą išnagrinėti greitai, turint omenyje jos reikšmę visuomenei.

Lapkritį Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti grupės opozicinių parlamentarų prašymą įvertinti, ar Vyriausybės nutarimas dėl galimybių paso neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Tačiau į teismą kreipusis prezidentui, galimybių pasas nustotų galioti, kol būtų pateiktas teismo išaiškinimas.

Kreiptis į Konstitucinį Teismą prezidentą trečiadienį paragino grupė žinomų žmonių, visuomenininkų, įteikę kreipimąsi su, kaip jie patys teigia, daugiau nei 100 tūkst. žmonių parašų.

Praėjusią savaitę G. Nausėda gavo kitą prašymą kreiptis į KT – judėjimas „Basos mamos“ prašė šalies vadovo skųsti galimybių paso taikymo vaikams konstuticingumą.

Pasak R. Jasiulionio, dėl šio prašymo prezidentas apsispręs vėliau, kai įvertins, ar valstybė sudaro tinkamas sąlygas vaikams mokyklose nemokamai testuotis galimybių pasui gauti.

„Atsižvelgdamas į tai, kaip tai vyksta, prezidentas svarstys galimybę kreiptis į Konstitucinį Teismą, jei šitos galimybės vaikams nebūtų užtikrinamos“, – sakė G. Nausėdos atstovas.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *