Profsąjungos mitinge ragino Vyriausybę didinti minimalią algą

Фото BFL/Вигинтаса Скарайтиса

Trečiadienį pasaulyje minint Oraus darbo dieną, apie šimtas profesinių sąjungų atstovų Vilniuje, prie Vyriausybės rūmų surengė protesto akciją reikalaudami Vyriausybės sparčiau didinti minimalią mėnesio algą (MMA). Tuo metu verslo atstovai profsąjungas ragina nepolitizuoti. 

„Mes esame labai susirūpinę tuo, kad vyksta rinkimai, minimali alga nedidėja. Norime, kad ji būtų padidinta dabar, o ne po rinkimų, nes po rinkimų vėl prasidės tos problemos, 100 dienų Vyriausybė ir panašiai“, – BNS sakė Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininko pavaduotoja Jovita Pretzsch (Preč). 

Akcijos metu Vinco Kudirkos aikštė buvo papuošta įvairių spalvų balionais, o dalyviai rankose laikė plakatus su užrašais „Reikalaujame socialiai atsakingos švietimo ir mokslo politikos“, „Geros mašinos už centus negausi – kodėl turėtum darbuotoją?“, „Orus darbas – mano teisė, o ne darbdavio malonė“. Kai kurie dalyviai su būgnais skandavo „Mes vergauti atsisakome“.

„Balionai simbolizuoja orų darbą, tai kaip ir žodžių žaismas, orus darbas ir oras balione, tai vienu lengvu paspaudimu jis tiesiog gali subliūkšti, kaip ir mūsų kasdieninis orus darbas“, – renginyje sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė. 

Pasak jos, norima pasiųsti dvi žinutes: Vyriausybei – dėl MMA, darbdaviams – dėl pagarbos darbuotojams ir orių darbo sąlygų. 

„Karantino metu mes buvome su jumis, viską darėme, kad būtų išlaikytos darbo vietos, jūsų verslai, kad Lietuvos ekonomika gerėtų. Šiandien, kai rodikliai gerėja, atėjo laikas ir jums parodyti dėmesį mums“, – teigė I. Ruginienė. 

Profsąjungos reikalauja sprendimą dėl MMA priimti nedelsiant. Anot jų, MMA turi kilti mažiausiai iki 663 eurų (iki mokesčių). Tuo metu Vyriausybė ketina ją didinti 35 eurais iki 642 eurų, o sprendimas turėtų būti priimtas kitą savaitę. 

Verslas siūlo nepolitizuoti

Tuo metu Lietuvos verslo konfederacijos, Trišalėje taryboje siūliusios atidėti sprendimą dėl MMA didinimo, prezidentas Andrius Romanovskis siūlė profsąjungoms nepolitizuoti.

„Tai yra akivaizdu, mes matome, kad likus vos porai dienų iki rinkimų, daug ir politikų šiandien susirinko, tai pirmiausia, norime ir tikimės, kad čia bus ne politinis ir ne priešrinkiminis sprendimas, o racionalus ekonominis sprendimas“, – žurnalistams sakė A. Romanovskis. 

Anot jo, MMA didinimas daugiausiai įtakos turėtų sektoriams, karantino metu nukentėjusiems  labiausiai, pavyzdžiui, maitinimo ir aptarnavimo. 

„Vertinkime konkrečią pandeminę situaciją, o ne apsimeskime, kad nieko nevyksta“, – kalbėjo A. Romanovskis. 

Trišalei tarybai neradus bendro sutarimo dėl minimalios mėnesio algos didinimo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Vyriausybei siūlo nuo kitų metų ją didinti 35 eurais iki 642 eurų iki mokesčių, o minimalų valandos atlygį – 0,21 euro iki 3,93 euro. 

Šiuo metu MMA yra 607 eurai (prieš mokesčius) – ji padidinta nuo šių metų sausio.

Akciją surengė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir „Solidarumas“. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *