R. Karbauskis sako palaikantis LLRA-KŠS siūlymą kreiptis į KT dėl rinkimų

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako palaikantis koalicijos partnerių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) siūlymą Seimui kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl rinkimų pažeidimų.

LLRA-KŠS prašo naikinti daugiamandatės apygardos rezultatus dėl laidų vedėjo ir visuomenininko Andriaus Tapino vykdytos kampanijos, kuria siekta, kad minėta partija nepatektų į Seimą, taip pat vienmandatės Panerių-Grigiškių apygardos rezultatus dėl nustatytų neatitikimų.  

„Lietuvoje rinkimų kampanijos yra kontroliuojamos, pinigų srautai yra labai kontroliuojami ir staiga atsiranda kampanija, kuri finansuojama neaišku kokiais pinigais, ji aiškiai nukreipta į rinkimus ir partija, prieš kurią ji nukreipta, pralaimi rinkimus nulis kablelis kažkiek procento. Tai aš suprantu Lenkų rinkimų akcijos pasipiktinimą ir man kyla klausimas – kaip taip galima“, – Žinių radijui trečiadienį kalbėjo R. Karbauskis.

„Manau, kad Seimas galėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą savo nutarimu ir gauti atsakymą, kaip teismas vertina tokią akciją, nes klausimų kyla labai daug (…) Konstitucinis Teismas yra ta institucija, kuri turėtų atsakyti, dėl to aš palaikau kreipimąsi“, – sakė jis. 

LLRA-KŠS po pirmojo rinkimų turo spalio viduryje kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kad dėl šiurkščių pažeidimų Seimo rinkimų rezultatai daugiamandatėje apygardoje būtų pripažinti negaliojančiais. Taip pat partija prašė pripažinti rinkimus negaliojančiais Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo – teismas nurodė skųsti rezultatus kita tvarka.

Partija A. Tapino iniciatyvą vadina šiurkščiu rinkimų tvarkos pažeidimu. Jis feisbuke prieš Seimo rinkimus paskelbė akciją „Viso gero, Voldemortai“, ja raginta aktyviai dalyvauti Seimo rinkimuose, kad mažėtų procentinė LLRA-KŠS balsų dalis. Į A. Tapino nurodytą sąskaitą, jo teigimu, surinkta 15 tūkst. eurų, už juos išleista 300 tūkst. vienetų leidinio „Viso gero, Valdemarai?“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.