S.Skvernelis: per mūsų kadenciją ugniagesių algos didėjo 45 procentais

Ugniagesių darbo užmokestis pastaraisiais metais didėjo sparčiai, kaip niekada, teigia premjeras. 

Anot jo, pirmadienį Vyriausybė dar rado papildomų lėšų ugniagesių aprūpinimui.

„Suprantu, kad jeigu kiekvieno iš jūsų paklaustų, ar turėtų ugniagesys uždirbti 5 tūkst. eurų, turbūt sakytume, kad taip, nes tai yra labai kilni profesija“, – antradienį Seime žurnalistams sakė Saulius Skvernelis, komentuodamas protestuojančių ugniagesių reikalavimus.

„Bet per mūsų kadenciją ugniagesių atlyginimų vidurkis kilo beveik 45 procentais. Pažiūrėkime atgal, ar buvo toks laikotarpis kada nors? Nebuvo“, – pridūrė jis.

Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad pirmadienį Ministrų kabinetas dar rado papildomų pinigų ugniagesiams aprūpinti.

„Klausimus, kuriuos kėlė dėl aprūpinimo, tai iš europinių lėšų perkama už beveik 17 mln. eurų naujų autocisternų. Jos bus sukomplektuotos individualiomis apsaugos priemonėmis. Dar Vyriausybė papildomai pritarė 800 tūkst. eurų būtiniausioms apsaugos priemonėms. Ir dar vakar Vyriausybė papildomai pritarė 3 mln. eurų papildomam finansavimui laisvoms pareigybėms komplektuoti“, – vardijo S. Skvernelis.

Jo teigimu, ugniagesiai skundžiasi, kad negali sukomplektuoti pilnų komandų, o minėti 3 mln. eurų leistų perpus sumažinti tą trūkumą – būtų priimti 220 pareigūnai į laisvus beveik 500 etatus.

Antradienį Seimui rengiantis priimti kitų metų biudžetą ugniagesiai ir kiti statutiniai pareigūnai surengė protesto akciją.

Tarp keliamų reikalavimų – didinti pareigūnų darbo užmokestį iki 1000 eurų jau kitąmet, finansuoti būtinas struktūrines reformas.

Profsąjunga ragina ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų skirti Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti.

Susiję straipsniai:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *