SAM prašo avialinijų rinkti informaciją apie keleivius, atvykstančius iš šiaurės Italijos

Nuotrauka BFL/Vygantas Skaraitis

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) prašo avialinijų rinkti informaciją apie keleivius, į Lietuvą atvykusius iš Milano, Veronos ir Trevizo oro uostų. 

Tokie prašymai išplatini bendrovėms „GetJet Airlines“, „Ryanair“, Wizz Air, pranešė ministerija.

Kartu prašoma sudaryti galimybes Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams patekti į nusileidusius orlaivius, kad galėtų keleiviams vietoje suteikti informaciją, atlikti temperatūros matavimus.

SAM primena, kad neseniai iš Kinijos ar Šiaurės Italijos – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų – sugrįžusiesiems 14 dienų nuo paskutinės buvimo šiose šalyse dienos rekomenduojama likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Pajutus į gripą panašius simptomus, tokie žmonės nedelsiant turėtų skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112, pažymi ministerija.

Be to, visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje ir minėtuose šiaurės Italijos regionuose prašoma registruotis užpildant NVSC interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu beveik 40-yje šalių užsikrėtė daugiau kaip 81 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis išlieka Kinijoje. Lietuvoje iki šiol nėra patvirtintas nė vienas koronaviruso atvejis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *