Santaros klinikos nuo COVID-19 paskiepijo pirmuosius pacientus

Nuotrauka Vidmanto Balkūno/ (VUL Santaros klinikos

Vilniaus universiteto ligoninės (VUL) Santaros klinikos ketvirtadienį nuo koronaviruso (COVID-19) paskiepijo pirmuosius pacientus, kurie yra patyrę organų transplantacijas – kepenų ir inksto.

23 metų Roberta Vaičiūnaitė gyvena su transplantuotu inkstu ir dirba Santaros klinikų Nefrologijos centro Dializių skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja. Kaip pranešė Santaros klinikos, vakcinacija jai būtina ir kaip didelės rizikos grupės darbuotojai, ir kaip pacientei.  

Kitiems dviem paskiepytiems pacientams buvo atliktos kepenų transplantacijos.

65 metų Liudas Urbonas daug metų sirgo virusiniu C hepatitu, pažeidusiu jo kepenis. Jam buvo taikytas antivirusinis gydymas, hepatito C virusas sėkmingai išnaikintas, tačiau dėl ilgai besitęsusios ligos iki antivirusinio gydymo kepenys buvo pažeistos negrįžtamai, susiformavo kepenų vėžys.

2019 metais skubos tvarka L. Urbonas buvo įtrauktas į laukiančiųjų kepenų transplantacijos sąrašą. Transplantacija jam buvo atlikta 2020 metų birželio mėnesį. Kaip pasakoja pats pacientas, transplantacija pavyko puikiai, tačiau nuolat labai tiksliai nustatytu laiku turi vartoti vaistus. 

Kitas pacientas 48 metų Gintaras Klimas su transplantuotomis kepenimis gyvena jau 14 metų. Vyras sako, jog džiaugiasi, kad galėjo pasiskiepyti vienas iš pirmųjų.

Abu pacientai atvyko planiniam kontroliniam vizitui. Apsilankymas pas gydytoją gastroenterologą būtinas, kad periodiškai galima būtų atlikti reikalingus tyrimus, koreguoti medikamentų dozes. Abiem pacientams buvo pasiūlyta skiepytis ir jie sutiko, o prieš vakcinaciją atliktas tyrimas parodė, kad antikūnų kraujyje nėra.  

Kaip teigia Santaros klinikų direktoriaus medicinai pavaduoja ambulatoriniam ir diagnostiniam darbui, gydytoja gastroenterologė Jolita Jakutienė, vakcinacija nuo COVID-19 didelės rizikos pacientams – labai reikalinga.

Žinodami, kad gauna imunitetą slopinančius vaistus, tokie ligoniai turi savo veiklą labai riboti, todėl COVID-19 pandemija jiems kelia daug didesnį pavojų nei sveikiesiems.

„Šiuo metu rengiami pacientų sąrašai ir renkama informacija apie jų pageidavimą skiepytis – po atliktos organų ar kaulų čiulpų transplantacijos, pacientai, kuriems taikoma hemodializė ir peritoninė dializė, sergantieji onkohematologinėmis, imunodeficito ligomis“, – pranešime cituojama medikė.

Antradienį atvyko antroji vakcinos siunta (11,7 tūkst. dozių), skirta  Santaros klinikoms ir Vilniaus regiono įstaigoms.

Kaip pranešė Santaros klinikos, visi šių įstaigų darbuotojai turi būti paskiepyti iki sausio 15 dienos. Šios dienos duomenimis, jau paskiepyta 5 tūkst. 130 regiono įstaigų darbuotojų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *