Seimas padidino maksimalų GPM ir leido lėčiau didinti NPD

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Kitais metais didės gyventojų pajamų mokestis (GPM) didžiausias pajamas gaunantiems dirbantiems žmonėms – maksimalus GPM tarifas didės penkiais punktais iki 32 proc. 

Tačiau kiek lėčiau negu planuota anksčiau augs neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD).   

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas: už balsavo 80 Seimo narių, prieš – du, o susilaikė aštuoni.  

Biudžeto ir finansų komiteto narys liberalas Kęstutis Glaveckas apgailestavo, kad šie pokyčiai „nepadidins ekonomikos augimo ir nesumažins skurdo ir skurstančiųjų skaičiaus“.  

Tuo metu komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas informavo, kad dėl NPD lėtesnio didinimo gyventojų, gaunančių iki dviejų VDU per mėnesį, pajamos kitąmet padidės vidutiniškai 10 eurų. 

32 proc. tarifu bus apmokestinamos metinės pajamos, viršijančios 60 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) – tai yra 79-80 tūkst. eurų. VDU trečiąjį šių metų ketvirtį siekė 1317,6 euro (iki mokesčių).  

Artimiausius dvejus metus lėčiau – po 50 eurų – iki 350 eurų kitais metais ir 400 eurų 2021-aisiais – didės NPD, išsaugant dabartinę jo taikymo ribą – du VDU.

Pernai patvirtintoje mokesčių reformoje buvo numatyta jį didinti po 100 eurų iki 400 eurų kitąmet ir 500 eurų 2021 metais.   

Lėtesniam NPD didinimui išsaugant 2 VDU taikymo ribą yra pritarusi ir Vyriausybė, tai numatyta jos parengtame 2020 metų biudžeto projekte. Skaičiuojama, kad dėl to valstybės ir savivaldybių biudžetai kitąmet papildomai gautų apie 70 mln. eurų. 

Valdantieji pripažino, kad ankstesnis sprendimas NPD didinti po 100 eurų kasmet buvo „per didelė ambicija“.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *