Seimas po svarstymo pritarė prezidento siūlymams, kaip neįleisti Astravo elektros

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Seimas antradienį po svarstymo pritarė prezidento Gitano Nausėdos siūlymui, kaip į Lietuvą neįleisti Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) pagamintos elektros. 

Už Būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo trečiųjų šalių nesaugių branduolinių elektrinių keliamų grėsmių, įstatymo pakeitimus balsavo 88 Seimo nariai, o susilaikė du – socialdarbiečiai Artūras Skardžius ir Rimantė Šalaševičiūtė.  

Pataisos numato, kad įmonės negaus leidimų elektros importui iš Baltarusijos, be to, vyriausybinei strateginių įmonių sandorius tikrinančiai komisijai nustačius, kad importuotojas kelia grėsmę šalies saugumui, bus stabdoma jo licencija. 

Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius yra sakęs, kad nuo baltarusiškos elektros padės apsisaugoti Baltijos šalių elektros sistemos sinchronizavimas su Europa ir atsijungimas nuo BRELL sistemos, kurioje liks tik Rusija ir Baltarusija.

Seimas yra priėmęs įstatymą, draudžiantį pirkti elektrą iš nesaugių jėgainių.

2017 metais Seimas pripažino, kad Astravo AE yra nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai.

Baltarusija atmeta Lietuvos priekaištus, kad statoma elektrinė yra nesaugi. Minskas teigia, kad branduolinis kuras pirmajam jėgainės reaktoriui bus atgabentas iki šių metų pabaigos, o pati elektrinė pradės veikti 2020-ųjų sausį.   

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *