Seime skinasi kelią PVM lengvata elektroninei žiniasklaidai

Фото BFL/Томаса Урбялениса

Seimas linkęs pritarti siūlymui lengvatinį 5 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) taikyti ir elektroninei žiniasklaidai – laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams.   

Lengvatinis PVM tarifas nebūtų taikomas techninėms, bibliografinėms ir panašioms duomenų bazėms, erotinio ar smurtinio pobūdžio arba profesinės etikos nesilaikantiems leidiniams.   

Seimas antradienį po svarstymo bendru sutarimu, be balsavimo, pritarė tokiai Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisai. Galutinis balsavimas dėl jos numatomas iki Kalėdų. 

Jeigu Seimas pataisas priims, biudžetas per metus netektų apie 1 mln. eurų pajamų. 

Šiuo metu Lietuvoje interneto žiniasklaidai taikomas 21 proc. PVM.      

2018 metais Europos Taryba priėmė direktyvą, leidžiančią elektroninei spaudai taikyti PVM lengvatas. Nemažai Europos Sąjungos šalių pasinaudojo šia direktyva ir pritaikė elektroninei spaudai tokias pat PVM lengvatas, kaip ir spausdintai, spaudai.

Pakeitimą, numatantį PVM lengvatą internetinei žiniasklaidai, šį balandį Seime registravęs Mišrios Seimo narių grupės narys Mindaugas Puidokas sakė, kad taip siekiama pagelbėti elektroninei žiniasklaidai, kuri patiria nuostolių dėl koronaviruso krizės mažėjant reklamos užsakymams.

Dabar 5 proc. PVM tarifas taikomas laikraščiams, žurnalams ir kitiems spausdintiems periodiniams leidiniams. M. Puidokas siūlo lengvatą taikyti internete platinamiems leidiniams.   

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.