Seimo rinkimai pandemijos sąlygomis: siūloma, kad kaukės būtų privalomos visiems

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Seimo Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradėjo svarstyti Seimo rinkimų balsavimo tvarką koronaviruso pandemijos sąlygomis: siūloma, kad kaukės būtų privalomos visiems.

Projektu siūloma nustatyti, kad respiratorius ar medicinines kaukes turėtų dėvėti tiek komisijos nariai, tiek stebėtojais, tiek ateinantys rinkėjai. Jei rinkėjai ateitų be asmens apsaugos priemonių, kaukės jiems būtų duodamos vietoje. 

„Jei atvykstantys rinkėjai nedėvės asmens apsaugos priemonių – jiems priemonės bus suteikiamos, tiek kaukės, tiek pirštinės“, – per posėdį ketvirtadienį sakė VRK vadovė Laura Matjošaitytė.

Komisijai ketvirtadienį pristatyti pagrindiniai rinkimų organizavimo tvarkos punktai, projektas dar perduotas rinkimų organizavimo skyriui papildyti.

Taip pat siūloma nustatyti, kad tarp rinkėjų eilėse būtų išlaikytas ne mažiau kaip metro atstumas, paskirstyti rinkėjų srautus, kad jie į balsavimo patalpą įeitų per vienas duris, o išeitų – per kitas, tarpusavyje nesimaišytų patalpoje.

 Organizuojant balsavimą namuose siūloma, kad rinkėjas biuletenį užpildytų lauke prie durų, neiti į patalpų vidų, jei yra galimybė. Rizikos grupės rinkėjai taip pat bus raginami atvykti ankstyvomis valandomis, kai mažesni srautai.

Rinkėjams siūloma ateinant balsuoti atsinešti savo rašymo priemonę, balsavimo patalpoje rašikliai turės būti dezinfekuojami po kiekvieno panaudojimo.

Pandemijos metu Seimo rinkimuose yra prailgintas išankstinio balsavimo laikas: paskelbus specialiąją situaciją balsavimas iš anksto rinkimų savaitę galėtų vykti pirmadienį, antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį.

Įprastomis sąlygomis išankstinis balsavimas vyksta dvi dienas: trečiadienį ir ketvirtadienį.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *