Sekmadienį sulaikytas didžiausias neteisėtų migrantų skaičius – 289 žmonės, nuo vidurnakčio dar 109

Фото pasienis.lt

Nuo vidurnakčio iki pirmadienio ryto sieną iš Baltarusijos kirto dar 109 neteisėti migrantai, o sekmadienį buvo pasiektas rekordas – 289 migrantai, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas portalui 15min teigė, jog tai didžiausias per parą sulaikytųjų skaičius iki šiol.

„Šiemet didžiausias paros skaičius buvo 171, jis pasiektas praėjusį antradienį. Dabar yra 289 ir dar beveik ketvirtis paros priešakyje. Greičiausiai šis skaičius didės“, – 15min komentavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) patarėjas Giedrius Mišutis.

„Srauto augimas čia yra pagrindinė priežastis. Sunku apskritai ką nors prognozuoti, tačiau per vieną savaitę jau dvi dienas pagerinamas paros rekordas, tai rodo tendenciją, kad spaudimas liks toks pats arba padidės. Mažėjančių skaičių tendencijos nelabai galėčiau įžvelgti“, – kalbėjo G.Mišutis.

„Šiai minutei prie Baltarusijos sienos buvo sulaikyti 109 migrantai, kaip matome vėl, tie skaičiai pakankamai dideli, ko gero, šiandien turime perspektyvą vėl pasiekti gana įspūdingą skaičių neteisėtų migrantų“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui sakė R. Liubajevas.

Sekmadienį pasieniečiai sulaikė rekordinį skaičių neteisėtų migrantų – 289, naujausią informaciją pristatė pasieniečių vadovas. 

„Sekmadienis buvo tikrai labai karštas mums pasieniečiams, buvo sulaikyti 289 neteisėti migrantai, tai per visą laikotarpį nuo šių metų pradžios arba taip vadinamos migracijos krizės buvo rekordas. Ir tie neteisėti migrantai iš principo kirto sieną beveik 24 valandas ir pakankamai nemažai buvo sulaikyta ir dienos metu“, – pažymėjo R. Liubajevas.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą perėjo beveik 4 tūkst. neteisėtų migrantų. Šis skaičius yra keliasdešimt kartų didesnis nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.