Sostinėje pradėjo veikti mobiliosios vandens gertuvės

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Sostinėje ketvirtadienį pradėjo veikti mobiliosios vandens gertuvės, kuriose į savo tarą žmonės galės įsipilti vandens, pranešė jas įrengusi bendrovė „Vilniaus vandenys“. 

„Mobiliosios gertuvės pranašesnės už stacionarias dėl didesnio funkcionalumo, tačiau jų paskirtis ta pati – suteikti galimybę miestiečiams atsigaivinti, neperkant dar vieno plastikinio vandens buteliuko ir taip prisidedant prie švaresnės aplinkos išsaugojimo“, – pranešime teigė bendrovės generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

Mobiliąsias gertuves patogu transportuoti ir galima nesunkiai įrengti bet kurioje miesto vietoje, iš karto įrengti ne vieną, o kelias gertuves ar net gertuvių grandinę.

Tai, anot bendrovės ir savivaldybės, ypač aktualu masinių renginių – maratonų, miesto švenčių – metu, kur atsigaivinti vienu metu gali daug žmonių.

„Svarbiausia, kad tai patogu ir paprasta, todėl skatiname gertuvėmis naudotis visada, kai jos yra prieinamos“ – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Mobiliosios gertuvės išdėstytos gausiai lankomose Vilniaus vietose – šalia centrinio pašto pastato Gedimino prospekte, šalia Jono Basanavičiaus paminklo, prie Žaliojo tilto dviejose vietose šalia viešojo transporto stotelių.

„Vilniaus vandenys“ tikina, kad iš gertuvių atitenkantis vanduo yra saugus ir kokybiškas – jo tiekimui gertuvės prijungiamos prie centralizuoto miesto vandentiekio tinklo, o tose vietose, kur tokios galimybės nėra – gali būti prijungiamos prie vandenvežės mašinos.

Mobiliosios gertuvės taip pat veiks ir Švenčionyse bei Šalčininkuose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.