Sostinės komunalinių atliekų surinkimo aikštelėse įrengiami informaciniai stendai

Nuotrauka vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybės Energetikos skyriaus užsakymu pagaminta apie 40 informacinių stendų, kurie šiuo metu įrengiami gyvenamųjų namų kiemuose prie bendro naudojimo komunalinių atliekų konteinerių aikštelių.

Nuotrauka vilnius.lt

Stenduose vilniečiai ras visą informaciją apie didelių gabaritų atliekų pristatymo vietas bei kitus buitinių atliekų tvarkymo reikalavimus. Stendai statomi tose bendro naudojimo konteinerių aikštelėse, kuriose dažniausiai užfiksuojama atliekų tvarkymo pažeidimų.

„Miesto aplinkos švarą lemia ne tik atliekų tvarkymo infrastruktūra ir teikiamų paslaugų kokybė, bet ir atliekų savininkų elgesys. Jie yra atsakingi už tinkamą savo atliekų tvarkymą. Deja, ypač karantino metu ir šventiniu laikotarpiu daugiabučių namų kiemuose pastebimai išauga neteisėtai išmestų nebereikalingų daiktų. Akivaizdu, kad dalis gyventojų nepaiso atliekų tvarkymo reikalavimų arba jų nežino. Maža to, neteisėtais veiksmais jie užkrauna asmeninių atliekų tvarkymo kaštus visiems gyventojams, kurie naudojasi bendra konteinerių aikštele“, – sako atliekų tvarkymo klausimus Vilniaus mieste kuruojantis vicemeras Valdas Benkunskas.

Jis primena, kad asmenys, kurie nerūšiuoja atliekų arba netinkamai jas rūšiuoja, didina mišrių atliekų kiekį sąvartynuose, o taip pat ir savo išlaidas už mišrių atliekų tvarkymą.

Pasak V. Benkunsko, įrengiant informacinius stendus, siekiama informuoti gyventojus apie komunalinių atliekų tvarkymo reikalavimus ir galimybes bei įspėti apie atliekų tvarkymo pažeidėjams taikomas sankcijas.

Miesto seniūnijos gali įrengti informacinius stendus ir savo nuožiūra, kaip tai padarė Naujamiestis – seniūno iniciatyva šiame rajone požeminių ir pusiau požeminių buitinių atliekų konteinerių surinkimo aikštelėse jau įrengti 26 tokie stendai.

SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) direktorės Justinos Prunskienės teigimu, didelių gabaritų atliekas – senus baldus, remonto ir statybos atliekas, buitinę techniką ir santechniką, automobilių padangas bei kitus stambius nebereikalingus daiktus jų savininkai privalo nuvežti į specialias aikšteles arba užsakyti išvežimo paslaugą kreipdamiesi į atliekų vežėjus.

„Nuo sausio 11 d. atnaujiname karantino metu laikinai sustabdytą individualios nemokamos didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugos teikimą gyventojams. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad siekdami užtikrinti saugumą sveikatai, karantino metu paslaugų teikėjai negalės įeiti į gyvenamąsias ir kitas patalpas. Sutartu laiku, paslaugos teikėjui susisiekus su atliekų išvežimą užsakiusiu gyventoju, pats gyventojas turės pristatyti savo atliekas iki atvykusios transporto priemonės“, – sako J. Prunskienė.

VASA vadovė atkreipia dėmesį, kad didelių gabaritų atliekų negalima palikti kiemuose ar prie atliekų konteinerių. Vežėjai išveš tik tų gyventojų atliekas, kurie užsakys individualią paslaugą ir atliekas pristatys iki transporto priemonės. Dėl individualios didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugos Vilniaus miesto gyventojai gali kreiptis pateikdami savo užsakymus VASA savitarnos svetainėje.

Didelių gabaritų atliekas gyventojai gali priduoti ir patys „Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro“ aikštelėse (atliekų surinkimo svorių, kiekių ribos, jų pridavimo sąlygos pateiktos „VAATC“ tinklapyje, prieš vykstant į aikštelę rekomenduojama pasinaudoti išankstine registracija).

Vilniaus miesto savivaldybė

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *