Su naująja JAV karių rotacija Lietuvoje susitiko krašto apsaugos ministras R. Karoblis

gr. Michail Lysenko nuotraukos/ KAM

Rugsėjo 22 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robert S. Gilchrist) vyko į Gen. S. Žukausko poligoną Pabradėje (Švenčionių raj.) pasisveikinti su naująja JAV karių rotacija Lietuvoje.

Vizito metu jie susitiko su JAV sausumos pajėgų 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ojo bataliono vadu pulkininku leitenantu George‘u Boltonu (George Bolton Jr.), apžiūrėjo JAV karių atsigabentą techniką. JAV kariai į Lietuvą keleto savaičių treniruotėms atvyko rugsėjo pradžioje, kartu atsigabeno tankus „Abrams“, šarvuočius „Bradley“, visureigius, kt. techniką.

„JAV yra strateginė transatlantinė Lietuvos gynybos partnerė ir viena iš pagrindinių visos Europos Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. JAV pajėgų rotacijos Lietuvoje – itin reikšmingas atgrasymo veiksnys, prisidedantis prie NATO vykdomų pastangų Baltijos regione. Siekiame užtikrinti tinkamas sąlygas JAV kariams čia treniruotis“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

JAV kariai į Lietuvą atvyko kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. „Atlantic Resolve“) dalis. Tai kolektyvinės gynybos įsipareigojimų NATO sąjungininkams, užtikrinant saugumą Europoje po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje, patvirtinimas. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami ir treniruojasi nuo 2014 m. pavasario.

Tai iš anksto planuotas JAV karių atvykimas, nesiejamas su jokiais įvykiais regione.

Lietuva siekia užtikrinti, kad sąjungininkų pajėgos Lietuvoje galėtų efektyviai treniruotis, palaikyti karinį rengimą ir veiktų kaip atgrasymo priemonė, todėl krašto apsaugai skirtos lėšos yra investuojamos į Lietuvos kariuomenės poligonų plėtrą ir jų infrastruktūros gerinimą. Papildomai yra investuojama ir į karinio mobilumo gerinimą – pvz., šį pavasarį pradėta eksploatuoti šalia Pabradės poligono esanti Pažeimenės geležinkelio atšaka, kuri padės užtikrinti patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą.

JAV taip pat yra investavusios į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įrengti keli projektai – taikliųjų šaulių ir snaiperių, lengvųjų pėstininkų ginklų ir sunkiųjų kulkosvaidžių, pėstininkų kovos mašinų šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra. Taip pat JAV yra investavusios ir į Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės atnaujinimą.

Jungtinės Valstijos yra Lietuvos strateginė partnerė ir pagrindinė Baltijos regiono saugumą užtikrinanti sąjungininkė. Šalis aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindama regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos.

KASP informacija

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *