Taivanas Lietuvoje žada investuoti 200 mln. JAV dolerių

Фото BNS/Лукаса Баландиса

Taivano atstovybė Lietuvoje patvirtino, kad artimiausiu metu Taivanas planuoja investuoti šalyje 200 mln. JAV dolerių (apie 176,7 mln. eurų).

Tai trečiadienį pranešė Taivano atstovybės Lietuvoje vadovas Ericas Huangas (Erikas Huangas).

„Taivanas ruošia investicinį fondą su 200 mln. JAV dolerių pradiniu kapitalu investuoti į Lietuvos pramonės šakas, kurios yra strategiškai svarbios abiem šalims, taip norima sukurti ilgalaikius ekonominius ryšius“, – spaudos konferencijoje sakė jis. 

Pasak atstovybės vadovo, strateginis fondas bus finansuojamas Taivano nacionalinio plėtros fondo ir privataus sektoriaus kompanijų.

„Fondas yra patyręs vystant pramonę“, – kalbėjo E. Huangas. 

Investicijų paketas yra vienas iš Taivano priemonių plano, skirto ekonominiams ryšiams su Lietuva plėtoti, šaliai patiriant Kinijos spaudimą. Jį Taivano atstovai vadina neturinčiu precedento ir pažeidžiančiu tarptautinę teisę. 

Planas taip pat apima specialios darbo grupės, kuri sudarytų sąlygas bendradarbiauti abiejų šalių verslams, steigimą, Kinijos atmestų lietuviškų prekių perėmimą, įskaitant skubius atvejus.

E. Huangas teigė, kad šio darbo rezultatus „pamatysime per kelis artimiausius mėnesius“.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *