Tarp koronaviruso atvejų, siejamų su Vilniaus miesto ligonine – Gariūnuose, Lietuvos banke

By Šią rinkmeną pirmiausia įkėlė Felicilijonaslietuvių kalbos Vikipedija — Perkelta iš lt.wikipedia į Vikiteką., CC BY-SA 3.0, Nuoroda

Su koronaviruso protrūkiu Vilniaus miesto klinikinėje ligonine siejami 25 užsikrėtimo atvejai už šios įstaigos ribų, tarp jų – Gariūnų turgaus, Lietuvos banko bei kitų bendrovių darbuotojai.

„Su židiniu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje susiję ir kiti Vilniaus mieste ir rajone patvirtinti atvejai, tai yra net 25 atvejai išplito iš šio židinio“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

NVSC duomenimis, su šiuo židiniu siejami du atvejai Vilniaus viešajame transporte, „McDonald’s“ darbuotojo, Vilniaus rajono šv. Jono Bosko gimnazijos darbuotojo, Gariūnų turgavietės darbuotojo, „Maximos“ darbuotojo, Lietuvos banko darbuotojo ir kitų asmenų užsikrėtimai.

Pasak G. Megelinskienės, šiose įstaigose dirbantys asmenys buvo laiku izoliuoti, todėl didelio pavojaus plisti virusui jose nėra.

„Ne be reikalo jas miniu – visų pirma, kad būtų atkreiptas dėmesys. Kitas dalykas, kalbėdama apie vietas, kurios yra susijusios su židiniu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, aš pabrėžiu, kad žmonės buvo savalaikiai izoliuoti ir jie neturėtų kelti rizikos kitiems žmonėms“, – sakė ji.

„Nereikia kelti panikos, nereikia galvoti, kad šitos vietos pavojingos ir į jas eiti nereikia“, – sakė NVSC specialistė.

Pačioje gydymo įstaigoje iš viso registruotas 41 atvejis: susirgo 22 ligoninės pacientai ir 19 darbuotojų. Nuo koronaviruso mirė aštuoni šios ligoninės pacientai.

Vilniaus apygardos prokuratūra trečiadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimo bei tarnybos pareigų neatlikimo Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.