Teisingumo ministerija pavedė atlikti tyrimą dėl A. Paleckio organizacijos

Nuotrauka Algirdas Paleckis/ youtube.com

Teisingumo ministerija (TM) pavedė Kalėjimų departamentui atlikti tyrimą dėl laisvės atėmimo bausmę už šnipinėjimą Rusijai Kauno tardymo izoliatoriuje atliekančio Algirdo Paleckio internetu įsteigtos organizacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“.

Teisingumo ministerija antradienį pateiktame komentare žiniasklaidai nurodo, kad pagal Registrų centro duomenis organizacijos steigimo dokumentus A. Paleckis pasirašė elektroniniu parašu.

Pasak ministerijos, kadangi laisvės atėmimo vietose draudžiamas interneto ryšys ir mobilieji įrenginiai, Kalėjimų departamentui reaguojant į viešojoje erdvėje pasirodžiusius pranešimus pavesta pradėti vidinį tyrimą.

Teisingumo viceministro Elano Jablonsko teigimu, Kalėjimų departamento ir Kauno tardymo izoliatoriaus pateikti pirminiai duomenys „leidžia abejoti, kad buvo pažeisti įkalinimo įstaigos saugumo reikalavimai ir sudarytos prielaidos pasinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis“.

Naujienų portalas „Delfi“ pirmadienį paskelbė, kad laisvės bausmę atliekantis A. Paleckis internetu įsteigė organizaciją „Tarptautinis geros kaimynystės forumas”.

Pasak „Delfi“, A. Paleckio su dar keturiais bendrasteigėjais įsteigtos organizacijos atstovai jau skelbiasi vykstantys į Maskvą, kur, kaip teigia organizacijos vadovė, Erika Švenčionienė, „susitiks su Rusijos Dūmos nariais, dalyvaus televizijos forumuose ir susitikimuose su vietos visuomenininkais“.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *