Prokurorė: tyrimą dėl A. Paleckio tikimasi baigti iki pavasario

Ikiteisminį tyrimą, kuriame įtarimai pareikšti politikui Algirdui Paleckiui, tikimasi baigti iki pavasario, sako prokurorė.

„Iki pavasario, manau, kad ši byla turėtų būti baigta ir pasiekti teismą“, – žurnalistams antradienį sakė Generalinės prokuratūros prokurorė Vilma Vidugirienė.

Pasak jos, tyrimas užtruko dėl itin didelės medžiagos apimties.

„Didelis labai kiekis informacijos: elektroninių laikmenų daugybė, kur didžiulis kiekis informacijos ir negali bet kaip pasižiūrėti, reikia viską patikrinti, peržiūrėti, kiekvieną atidaryti. Dešimtimis tūkstančių yra, pavyzdžiui, laiškų, kuriuos reikia peržiūrėti. Viskam reikia laiko“, – sakė ji.

Pasak prokurorės, byloje taip pat buvo paskirtos ekspertizės – rašysenos, dokumentų atstatymo, prašyta informacijos iš užsienio valstybių.

Antradienį į teismą kreiptasi dėl suėmimo A. Paleckiui pratęsimo: prokurorė prašo jį pratęsti dar trimis mėnesiams. 

„Motyvas išlieka tas pats, kad įtariamasis gali bėgti ir slėptis nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų ir teismo“, – sakė prokurorė.

Antradienį išnagrinėjus prašymą, sprendimą teismas turėtų skelbti gruodžio 20 dieną.

Teismas spręs, ar pratęsti suėmimą A. Paleckiui

Kauno apygardos teismas antradienį spręs, ar pratęsti kardomąją priemonę šnipinėjimu įtariamam politikui Algirdui Paleckiui.

Generalinė prokuratūra BNS patvirtino, kad bus sprendžiama dėl suėmimo pratęsimo, tačiau neatskleidė, kokiam laikotarpiui prašoma tęsti suėmimą. 

BNS žiniomis, A. Paleckis yra išreiškęs prašymą posėdyje nedalyvauti.

Jis suimtas laikomas nuo 2018 metų spalio. Pastarąjį kartą teismas kardomąją priemonę A. Paleckiui pratęsė dviem mėnesiams – mažiau nei prašė prokurorė.

Jis kartu su neįvardijamų „tinklu asmenų“ įtariamas neteisėtai rinkęs informaciją Rusijai apie Sausio 13-osios bylą tyrusius pareigūnus ir teisėjus, kitus duomenis.

Teisėsauga apie vykstantį tyrimą pranešė pernai gruodį ir iki šiol beveik neteikia informacijos apie bylą.

Tyrime figūruojantys asmenys įtariami Rusijos FSB pavedimu rinkę informaciją apie Lietuvos pareigūnus, prokurorus, teisėjus, prisidėjusius prie 1991 metų Sausio 13-osios bylos tyrimo, taip pat rinkę kitus duomenis.

A. Paleckis jau kurį laiką skundžiasi suprastėjusia sveikata, prieš mėnesį jis gulėjo ligoninėje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *