Trys didmiesčiai dar nesvarsto apie šildymo sezono pabaigą

Фото BFL/ Томас Урбеленис

Savaitgalį atšilus orams, Vilnius, Kaunas ir Klaipėda dar neplanuoja baigti šildymo sezono, motyvuodami kintančia oro temperatūra bei darbu ir mokymusi iš namų. 

„Žiūrime į oro temperatūras, tai bent kol kas – ryte apsitarėme su Energetikos skyriumi, – kad centralizuoto sprendimo išjungti šildymo kol kas nepriimsime“, – BNS sakė sostinės vicemeras Valdas Benkunskas. 

Gyventojams vis dėlto bus pranešta, kad bet kuris namas jų sprendimu gali išsijungti šildymą savarankiškai. 

„Kadangi yra karantinas ir daug tėvų dirba namuose, su mažais vaikais, tai paslaugos poreikis dar išlieka. Bijome per anksti priimti sprendimą, kad nereikėtų sugrįžti po kurio laiko“, – teigė V. Benkunskas. 

Kauno savivaldybės Būsto modernizavimo, administravimo ir energetikos skyriaus vedėjas Raimundas Endrikis sako, kad dėl permainingų orų artimiausiu metu nutraukti šildymo sezono neplanuojama.

„Šildymas atskiruose daugiabučiuose namuose gali būti nutraukiamas ir anksčiau daugumos gyventojų sutarimu. Tačiau negali būti pažeistos higienos normos. Renovuoti daugiabučiai namai paprastai šildymo sezoną baigia anksčiau“, – atsiųstame komentare teigė jis. 

Klaipėdos miesto savivaldybės Statinių administravimo skyriaus vedėja Diana Gerasimovienė komentuoja, kad stebimos orų prognozės ir šią savaitę šildymo sezono baigti neplanuojama.

„Kol kas baigti šildymo sezono neskubame – karantino metu namuose laiką leidžia dar daugiau gyventojų nei įprastai, o atjungus šildymą dabar patalpose dar būtų šalta. Stebime orų prognozes ir planuojame, kad šią savaitę šildymo sezonas baigtas nebus, dėl tolesnių galimų veiksmų spręsime penktadienį“, – atsiųstame komentare sako D. Gerasimovienė. 

Paprastai šildymo sezonas Klaipėdoje baigiamas antroje balandžio pusėje, pernai dėl nepalankių orų jis tęsėsi beveik iki balandžio pabaigos, kaip ir Vilniuje bei Kaune. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *