Ukraina pradėjo bendras karines pratybas su Lietuva, JAV ir Lenkija

Фото mil.gov.ua

Ukrainos ginkluotosios pajėgos pirmadienį pradėjo bendras karines pratybas su Lietuvos, Lenkijos ir Jungtinių Valstijų kariais, tvyrant padidėjusiai įtampai tarp Kijevo ir Maskvos.

Pratybose „Three Swords 2021“ („Trys kalavijai 2021“) dalyvauja daugiau kaip 1,2 tūkst. karių ir per 200 karinių mašinų. Jų pagrindinės operacijos vyks Javorivės kariuomenės mokymų poligone vakarinėje Lvivo srityje iki liepos 31 dienos, nurodė kariškiai.

Šios keturių etapų pratybos, rengiamos kaip Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos karinio bendradarbiavimo dalis, Ukrainoje vyksta pirmąsyk.

2014 metais šios trys šalys įkūrė bendrą karinę brigadą, pavadintą Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės (LDK) karvedžio Konstantino Ostrogiškio vardu. Jos štabas įsikūręs Lenkijos pietrytiniame Liublino mieste.

Brigadą sudaro 2,6 tūkst. lenkų, 570 lietuvių ir 340 ukrainiečių karių.

Pasak kariškių, dabartinių manevrų tikslas – įvertinti trišalės brigados kovinę parengtį ir mokytis rengti gynybos operacijas.

Per mokymus kariai treniruosis planuoti puolamuosius ir gynybos veiksmus bei juos įgyvendinti, gerinti sąveiką tarp brigados padalinių, užtikrinti sąveiką su NATO šalių pajėgomis.

Kiek anksčiau Ukraina ir Jungtinės Valstijos buvo surengusios Juodojoje jūroje bendras karinių laivynų pratybas „Sea Breeze“ („Jūros brizas“). Šie dviejų savaičių mokymai prasidėjo birželio pabaigoje, tuojau po incidento, kai Jungtinės Karalystės eskadrinis minininkas „HMS Defender“ praplaukė netoli Rusijos aneksuoto Krymo krantų.

Maskva tąsyk paskelbė, kad jos pajėgos paleido perspėjamųjų šūvių britų karo laivo link, kad jį atgrasytų.

Ukraina nuo 2018 metų kovoja su prorusiškais separatistais šalies rytuose. Šis konfliktas jau nusinešė per 13 tūkst. žmonių gyvybių.

Pernai kovos buvo daugiausiai aprimę, bet nuo šių metų pradžios susirėmimų vėl padažnėjo.

Balandį Rusija prie sienos su Ukraina ir netoli Krymo buvo sutelkusi daugiau kaip 100 tūkst. karių, bet neilgai trukus paskelbė, kad šias pajėgas išveda. Visgi Vašingtonas ir Kijevas sakė, kad atitraukimo mastas buvo ribotas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *