Ukrainos karo pabėgėlių apgyvendinimui Lietuvoje – 500 tūkst. eurų dotacija 

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Europos Tarybos vystymo bankas Ukrainos karo pabėgėlių apgyvendinimui Lietuvoje skyrė 500 tūkst. eurų dotaciją iš Migrantų ir pabėgėlių fondo.

Lėšomis numatyta finansuoti pastato, kuriame būtų apgyvendinami Ukrainos karo pabėgėliai, patalpų renovaciją ir įrengimą bei reikalingos įrangos įsigijimą, pranešė Finansų ministerija.

„Privalome padėti nukentėjusiems nuo Rusijos agresijos Ukrainoje, užtikrindami saugias ir orias gyvenimo sąlygas“, – pranešime sakė ministrė Gintarė Skaistė.

Po renovacijos bus sukurtos 122 apgyvendinimo vietos. Sprendimą dėl pabėgėlių priėmimo ir apgyvendinimo priima Migracijos departamentas, tačiau prioritetas bus teikiamas socialiai pažeidžiamiausiems: žmonėms su negalia ir ligomis, šeimoms su vaikais, nėščioms moterims, prekybos žmonėmis ir smurto aukoms.

Lietuva jau anksčiau yra gavusi paramą iš Migrantų ir pabėgėlių fondo – 2017 metais buvo skirta 600 tūkst. eurų dotacija Jonavos rajono savivaldybei. Šiomis lėšomis buvo atnaujintas Ruklos kultūros centras ir nupirkti penki butai pabėgėlių šeimoms Jonavos mieste.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.