Už Lietuvos integraciją į NATO ir ES V. Adamkui įteikta A. Stulginskio žvaigždė

Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui antradienį parlamente iškilmingai įteiktas naujas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė. 

„Labai džiaugiuosi, kad pirmaisiais metais, kai toks apdovanojimas yra teikiamas, kad jis atitenka prezidentui Valdui Adamkui. (…) Jo indėlis į Lietuvos saugumą, į Lietuvos euroatlantinę integraciją yra didžiulis, jo neįmanoma pervertinti“, – prieš ceremoniją sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė, kad karas Ukrainoje parodė Lietuvos narystės NATO ir Europos Sąjungoje svarbą.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, V. Adamkus savo pavyzdžiui rodo ir rodė, kaip veikia politinė kultūra, sustiprinta asmenybės žavesio, inteligentiškumo.

„Neabejoju taip pat, kad ir dėl Valdo Adamkaus politinės laikysenos per dvi prezidentines kadencijas ir po jų šiandien turime tiek sąmoningų vakarietiškos orientacijos piliečių valstybėje“, – teigė ji.

Šį apdovanojimą Seimas įsteigė 2020 metais.

V. Adamkui šis ženklas skirtas už jo indėlį į derybas dėl stojimo į svarbiausias Vakarų pasaulio bendrijos institucijas – NATO ir Europos Sąjungą.

A. Stulginskio žvaigždę parlamentas yra skyręs ir Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriui Richardui Josephui Durbinui (Ričardui Džozefui Durbinui) už jo paramą Lietuvai, siekiant įtvirtinti valstybės nepriklausomybę ir tarptautinio diplomatinio pripažinimo, pagalbą plėtojant Lietuvos ir JAV tarpvalstybinius ryšius.

Jam apdovanojimas bus įteiktas vėliau.

Apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – parlamentas įsteigė Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos paskelbimo 100-ųjų metinių proga ir siekdamas pagerbti iškilią A. Stulginskio asmenybę. 

A. Stulginskio žvaigždė skiriama už indėlį puoselėjant parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjas. Apdovanojimą komisijos teikimu iki kiekvienų metų balandžio 15 dienos skiria Seimas savo nutarimu.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *