Užsienio reikalų ministerija Lietuvos piliečiams siūlo palikti Rusiją

Фото BNS /Шарунаса Мажейки

Užsienio reikalų ministerija (URM), atsižvelgdama į mažėjančias galimybes susisiekti su Rusija oro transportu, rekomenduoja Rusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies, o planuojantiems keliones – ten nevykti.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad Europos Sąjungos (ES) oro erdvė uždaryta Rusijoje įregistruotiems lėktuvams, o ES valstybėse įregistruoti ar ES oro vežėjų valdomi orlaiviai negali įskristi į Rusiją, todėl išvykti iš Rusijos oro transportu galima tik ne per ES valstybes. Šiuo metu iš Rusijos taip pat galima išvykti antžeminiu transportu per sausumos sienas.

Ministerija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos piliečiams neleidžiama vykti iš Rusijos į Baltarusiją, taip pat reikėtų vengti su Ukraina besiribojančių regionų.

URM pranešime dar kartą primena tebegaliojančią rekomendaciją Baltarusijoje esantiems Lietuvos piliečiams išvykti iš šios šalies ir į ją nevykti.

ES erdvė Baltarusijos lėktuvams yra uždaryta, bet yra galimybė išvykti iš Baltarusijos oro transportu per kitas šalis.

„Situacija dinamiškai keičiasi, todėl prašome išlikti budriems viešose vietose, vengti masinių renginių, nuolat sekti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos ambasados Rusijoje, Maskvoje, ir Lietuvos ambasados Baltarusijoje, Minske, skelbiamą informaciją“, – sakoma pranešime.

Nurodoma, kad Lietuvos ambasada Maskvoje, generalinis konsulatas Sankt Peterburge, generalinis konsulatas Kaliningrade ir konsulatas Sovetske, Lietuvos ambasada Minske ir toliau atlieka visas pagrindines funkcijas.

Ministerija rekomendaciją skelbia Rusijai praėjusią savaitę pradėjus karą prieš Ukrainą, o Vakarų šalims dėl to ėmusis griežtų sankcijų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *