V. Pranckietis paskelbė rinkimuose dalyvausiantis su liberalais

Фото BFL/Паулюса Пяляцкиса

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paskelbė Seimo rinkimuose dalyvausiantis su opoziciniu Liberalų sąjūdžiu.

„Praeitą savaitę gavau kvietimą rinkimuose į Seimą dalyvauti kartu su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu. Noriu atstovauti laisvei ir kurti galimybes. Dėl to šiandien atsakau jiems, kad sutinku“, – antradienį feisbuke paskelbė V. Pranckietis.

„Kai Kovo 11-ąją teko minėti kiek apribotiems, savo kalboje norėjau akcentuoti, kokia yra mūsų laisvė. Tada sakiau, kad Lietuvoje yra „nuoširdžiai puoselėjamos įvairios pasaulėžiūros, klesti nuomonės. Kiekvienas čia ištartas žodis yra tikrai laisvas, o bandymus nepaisyti demokratijos pasitinka griežta pilietinė sąžinė“, – savo pasisakyme teigia V. Pranckietis.

Parlamento vadovas teigia tokią matantis Lietuvą ir tvirtina manantis, kad „kaip žmonės mes esam sėkmingiausi tada, kai turime laisvę būti savimi“.

Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen antradienį komentuodama V. Pranckiečio sprendimą kandidatuoti su liberalais teigė, kad „šis politikas turi stuburą“.

„Kai prie Seimo susibūrę žmonės protestavo dėl gėdingų valdančiųjų sprendimų, Seimo pirmininkas vienintelis iš valdančiųjų išdrįso prisipažinti, kad jam gėda. Tai buvo rimtas pasirinkimas“, – feisbuke antradienį paskelbė V. Čmilytė-Nielsen.

„Akivaizdu, kad V. Pranckietis per pastaruosius pora metų, juolab – nuo kadencijos pradžios, įgijo politinio savarankiškumo. Karai su valdančiaisiais tapo išskirtine mokykla“, – sako liberalų vadovė.

V. Čmilytė-Nielsen BNS praėjusią savaitę patvirtino, kad V. Pranckiečiui siūloma kandidatuoti ir su partijos sąrašu, ir partijos vardu kelti jo kandidatūrą Raudondvario apygardoje. V. Čmilytė-Nielsen pažymi, kad liberalų sąrašą į Seimą, išskyrus pirmąją pirmininko poziciją, reitinguos partijos bendruomenės nariai.

V. Pranckietis į Seimą buvo išrinktas Raudondvario apygardoje Kauno rajone kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas. Po konfliktų su partijos vadovu Ramūnu Karbauskiu jis paliko „valstiečius“, šie nesėkmingai bandė jį išversti iš Seimo pirmininko posto.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.