V. Šapoka: subsidijos už darbuotojus gali būti peržiūrėtos

Nuotrauka lrv.lt

Vyriausybė gali peržiūrėti verslui numatytas subsidijas už darbuotojus, laikinai nedirbančius dėl koronaviruso krizės, teigia finansų ministras. Pasak Viliaus Šapokos, gali būti imtasi papildomų priemonių ar peržiūrimos dabar numatytos.

„Patvirtintas ekonomikos skatinimo planas yra gyvas organizmas, mes nuolat planą atnaujiname ir peržiūrime. Kuomet gausime pačią naujausią statistiką, kaip darbdaviai ir gyventojai sureagavo į šį kompensavimo mechanizmą, prireikus mes jį peržiūrėsime ir tobulinsime“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė V. Šapoka.

Pasak jo, karantinas veikia neilgai, todėl daugiau ir tikslesnės informacijos bus tik balandžio pradžioje.

„Pirmoji banga buvo emocinė, kai kurie verslai ėmėsi saugoti darbuotojus, kiti supanikavo ir pradėjo kai kuriuos žingsnius, dėl kurių dabar, matyt, gailisi. Manau, kuomet baigsis mėnuo ir mes turėsime statistiką tiek iš „Sodros“, tiek iš kitų valstybės institucijų, bus pirmos indikacijos dėl realių žingsnių, kurių imasi įmonės. Tada bus geras laikas įsivertinti, ar nereikia papildomų priemonių, ar nereikia peržiūrėti esamų“, – tvirtino ministras.

Seimas praėjusią savaitę nutarė, kad darbdaviams ekstremalios situacijos ar karantino metu paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, būtų mokama subsidija darbuotojų darbo užmokesčiui.  

Įmonėms, kurių veikla tik apribota, subsidija sieks 60 proc. atlyginimo, o veiklą visiškai sustabdžiusių įmonių darbuotojams ji sieks 90 proc. atlyginimo. Likusią atlyginimo dalį turės mokėti darbdavys.

Abiem atvejais subsidija, kurią iš valstybės gaus darbdavys, negalės viršyti minimalios mėnesio algos. Darbdaviai darbo vietas turės išlaikyti ne trumpiau kaip tris mėnesius nuo subsidijos gavimo pabaigos.  

Savarankiškai dirbantiems, mokėjusiems socialinio draudimo įmokas, bus mokama fiksuota 257 eurų išmoka per mėnesį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.