Valstybė žada daugiausia finansuoti matematikos, informatikos, inžinerijos studijas

Фото BFL/ Вигинтаса Скарайтиса

Šiemet valstybė ketina daugiausia finansuoti matematikos, informatikos, fizinių, inžinerijos ir technologijos mokslų studijas universitetuose ir kolegijose.

Pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus patvirtintus preliminarius priėmimo į bakalauro ir vientisąsias studijas skaičius, matematikos, informatikos, fizinių, inžinerijos ir technologijos mokslų studijoms bus skiriamos 5335 valstybės finansuojamos vietos.

Į verslą ir viešąją vadybą ketinama nemokamai priimti 2600 jaunuolių, sveikatos mokslams skirta 1790 valstybės finansuojamų vietų, socialiniams mokslams – 2550, humanitariniams mokslams – 1235, menams – 844, ugdymo mokslams – 585, veterinarijos ir žemės ūkio mokslams – 450, gyvybės mokslams – 430, teisei – 430, sportui – 120.

Valstybė šiais metais iš viso planuoja apmokėti 16,5 tūkst. pirmakursių studijas: iš jų 10,3 tūkst. universitetuose, 6,2 tūkst. kolegijose. Tai 25 proc. daugiau nei buvo numatyta pernai.

„Didindami valstybės finansuojamų studijų vietų skaičių siekiame kelti aukštojo mokslo prieinamumą ir užtikrinti galimybes stojantiesiems laisvai rinktis norimas studijas, o stoti į tas sritis, kurios reikalingos valstybei, skatiname per papildomas priemones – savo kuruojamoje srityje šiemet numatome didesnes stipendijas būsimiesiems pedagogams“, – sako ministras .

Šiemet numatoma visus, pasirinkusius pedagogines studijas valstybės finansuojamose vietose, skatinti 300 eurų stipendijomis.

Planuojama, kad tokiomis stipendijomis būtų skatinami 835 pedagogines studijas pasirinkę asmenys: 585 įstojusiųjų į bakalauro studijas, 50 pasirinkusiųjų pedagogikos gretutines studijas, 200 įstojusiųjų į pedagogikos profesines studijas.

Vyriausybei pritarus 2020 metais tam būtų skiriama per 1 mln. eurų. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.