VDU priims dar 50 studentų iš Baltarusijos

Фото vrm.lrv.lt

Vytauto Didžiojo universtitetas (VDU) pranešė steigiantis paramos fondą ir priimsiants dar pusšimtų studentų iš Baltarusijos. 

„Tęsiant ilgametę iniciatyvą, skirtą Rytų partnerystės šalims, ir paremiant Baltarusijos studentus, Vytauto Didžiojo universitetas priims dar 50 šios šalies studentų, kurie jaučiasi nesaugūs savo gimtinėje, yra persekiojami dėl pilietinių ir politinių priežasčių ir buvo pašalinti iš universitetų“, – trečiadienį pranešė aukštoji mokykla.

Ji žada skirti stipendijas padengti šių studentų mokesčiui už studijas ir įsteigti paramos fondą.

Šiuo metu universitete jau studijuoja apie 50 studentų iš Baltarusijos.

VDU teigia sudarysiantis sąlygas baltarusių studentams tęsti studijas įvairiose programose: nuo humanitarinių, socialinių, teisės, politikos, ekonomikos, gamtos, informatikos, ugdymo iki žemės ūkio mokslų. 

Studijos Baltarusijos studentams siūlomos anglų kalba su galimybe naudoti rusų kalbą kaip pagalbinę. Taip pat studentams bus sudaroma galimybė studijuoti nuotoliniu būdu.

Pagal poreikį į Lietuvą atvykusiems studentams universitetas suteiks apgyvendinimą bendrabučiuose. 

Aliaksandro Lukašenkos režimas nurodė iš aukštųjų mokyklų šalinti studentus ir dėstytojus, kurie nesutikdami su neskaidriais prezidento rinkimais pradėjo streikus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.