Vidaus reikalų ministrė R.Tamašunienė Rygoje susitiks su Latvijos ir Estijos kolegomis

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė antradienį Rygoje susitiks su Latvijos ir Estijos vidaus reikalų ministrais.

„Tai reguliarus trijų Baltijos šalių vidaus reikalų ministrų susitikimas, kur aptariami aktualūs klausimai ir dalijamasi patirtimi. Šįkart susitikimą organizuoja Latvija“, – BNS atsiųstame komentare teigė R. Tamašunienė.

Pasak jos, per susitikimą bus kalbama apie informacinių sistemų sąveiką, daugiametę Europos Sąjungos finansinę perspektyvą, taip pat kovą su dezinformacija bei ekonominiais nusikaltimais.

„Šis formatas yra labai naudingas Baltijos šalių vidaus reikalų ministrams, nes čia ne tik dalijamasi patirtimi, bet ir užtikrinamas glaudesnis bendradarbiavimas, tarpusavio supratimas ir palaikymas tokiais klausimais, kur po vieną veikti yra sunkiau“, – sakė ministrė.

Antradienį į Latviją dviejų dienų vizito vyksta ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas. Jis susitiks su Latvijos ir Estijos sienų apsaugos tarnybų vadovais.

Pareigūnai pasikeis informacija apie padėtį valstybių pasienyje, dalysis patirtimi saugant Šengeno erdvės išorės sienas, aptars įvairius bendradarbiavimo ir savo struktūrų veiklos klausimus, rašoma pasieniečių pranešime.

Po susitikimo Baltijos šalių pasienio tarnybų vadai susipažins su sienos ruožą su Rusija saugančios Ludzos valdybos veikla, lankysis Latvijos pasieniečių aviacijos padalinyje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *