Viešojo maitinimo paslaugoms siūlomas 9 proc. PVM

Nuotrauka BFL/ Kęstutis Vanagas

Viešojo maitinimo įmonėje pagamintam maistui ir nealkoholiniams gėrimams nuo 2021 metų sausio siūloma nustatyti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą. Dabar maitinimui taikomas standartinis 21 proc. PVM tarifas.    

Tokią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą Seime registravo „valstietė“ Aušra Papirtienė. Jos teigimu, sumažintas PVM padės išgyventi karantino ir ekstremalios situacijos padarinius patiriančioms viešojo maitinimo įmonėms, didins verslo pasitikėjimą valstybe ir padės jam lengviau grįžti į įprastinį veiklos ritmą ateityje.

A. Papirtienės duomenimis,  lengvatinis PVM maitinimo paslaugoms šiuo metu taikomas 23 iš 27 Europos Sąjungos šalių, jo tarifas yra nuo 3 proc. Liuksemburge iki 14 proc. Suomijoje. 

Tai ne pirmas siūlymas sumažinti PVM maitinimo paslaugoms. Šiemet kovą Seimas panašų siūlymą grąžino tobulinti konservatoriams Ingridai Šimonytei ir Mykolui Majauskui, vasarą jų idėją atmetė ir Vyriausybė. Finansų ministerija tada skaičiavo, kad dėl lengvatos biuždetas netektų apie 90 mln. eurų pajamų.  

Jeigu Seimas siūlomai pataisai pritartų, viešasis maitinimas būtų šešta sritis, kuriai taikomas 9 proc. PVM tarifas. Toks tarifas neterminuotai nustatytas šilumai, malkoms ir medienai kūrenimui, knygoms bei keleivių vežimui, o apgyvendinimo paslaugoms jis taikomas iki 2022 metų pabaigos.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *