Vilniaus savivaldybė grąžins mokestį už lauko kavinių ir prekyviečių leidimus

Nuotrauka BFL/ Vygintas Skaraitis

Vilniaus kavinių, lauko kavinių, ne maisto prekių paviljonų, gėlių ir suvenyrų kioskų savininkai galės susigrąžinti prieš karantiną sumokėtas rinkliavas, trečiadienį nusprendė sostinės savivaldybės taryba.

Per mėnesį nuo pateikto prašymo rinkliava bus grąžinta už tiek dienų, kiek verslininkai ir prekiautojai negalėjo pasinaudoti išduotais leidimais. Rinkliava bus grąžinama ir tais atvejais, kai viešoje erdvėje esančioje prekybos vietoje jau prasidėjo remonto darbai, t.y. gatvių, šaligatvių remontas ir kiti, o verslas dėl to negali dirbti.

Meras Remigijus Šimašius tikisi, jog tai bus paskata per karantiną užsidariusiam verslui išlikti, „kad vasarą galėtume susitikti atvirame ir bruzdančiame Vilniuje“.

Vilniaus miesto politikai trečiadienį taip pat nusprendė visus 2020-uosius nerinkti mokesčio iš lauko kavinių už išnešamus į lauką staliukus.

Sprendimas priimtas atsižvelgus į šalyje mėnesį dėl koronaviruso grėsmės tebesitęsiantį karantiną, jo metu apribota ir uždrausta didžioji dalis prekybos ir paslaugų veiklų visoje šalyje. Vyriausybė trečiadienį leido kai kuriems verslams atnaujinti veiklą. Vėl galės dirbti ne maisto parduotuvės, išskyrus esančias didžiuosiuose prekybos centruose, taip pat smulkios remonto, buities paslaugų įmonės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *