„Vilniaus viešojo transporto“ profesinė sąjunga gruodžio 5 dieną skelbia streiką

Nuotrauka BNS/ Žygimantas Gedvila

Vilniaus savivaldybės įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) profesinė sąjunga gruodžio 5 dieną skelbia neterminuotą streiką.

Kaip BNS ketvirtadienį informavo profesinė sąjunga, spalį turėjęs vykti ir po derybų su administracija atidėtas streikas vis dėlto įvyks, nes VVT administracija pasitraukė iš susitarimo, pagal kurį bendrovė įsipareigojo nuo lapkričio dešimtadaliu didinti darbuotojų atlyginimus. 

„2021-10-18 „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos (…) paskelbtas UAB „Vilniaus viešasis transportas“ streikas, kuris turėjo prasidėti 2022-10-03, bet šalims pasirašius ketinimų protokolą, buvo sustabdytas, atnaujinamas ir prasidės 2022-12-05“, – skelbiama BNS turimame profesinės sąjungos rašte, persiųstame bendrovės vadovybei. 

Profesinės sąjungos vadovas Algirdas Markevičius BNS nurodė, kad streikas prasidės nuo vidurnakčio iš gruodžio 4-osios į gruodžio 5-ąją, ir bus vykdomas pagal teismo patvirtintą tvarką, tai yra kiekvienu maršrutu ir toliau kursuos ne mažiau nei pusė troleibusų bei autobusų. 

Anot jo, planuojama, jog streike dalyvaus apie 1000 darbuotojų iš visų trijų departamentų: Verkių, Viršuliškių ir Antakalnio.

„Streikas prasidės nuo paties pirmo reiso, jis yra neterminuotas (…). Bus vykdoma 50 proc. kiekvieno maršruto. Tai jei maršrute važiuoja tą dieną 10 transporto priemonių, nuo gruodžio 5-osios ryto pradės kursuoti penkios. Nėra taip, kad streikas bus dvi valandas. Visi suprantame, kad vieną kartą mus apgavo, tad jis vyks be tarpinių stotelių – iki pergalės, iki kolektyvinės sutarties su joje esančia darbo apmokėjimo sistema“, – sakė A. Markevičius.

VVT šią savaitę informavo, jog traukiasi iš rugsėjo pabaigoje pasiekto susitarimo, nes tolesnėse derybose nepavyko susitarti dėl bendrovės pasiūlytos naujos darbo apmokėjimo sistemos. Vis dėlto VVT žada laikytis įsipareigojimų ir didinti darbuotojams atlyginimus 10-20 procentų.

„Derybų metu VVT pavyko sutarti dėl dalies profsąjungos keltų reikalavimų darbo organizavimo srityje, tačiau abi pusės nerado sutarimo dėl esminio klausimo – atlyginimo kėlimo“, – pabrėžia bendrovė.

Pati profesinė sąjunga tvirtino, kad pasiekus taikos rugsėjo pabaigoje, nebuvo tartasi, jog atlyginimus bendrovė kels tik pakeitus darbo apmokėjimo taisykles. Šios taisyklės, profsąjungos vertinimu, nemaža dalimi yra nepalankios darbuotojams.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *