Vilnius nutraukė sutartis su Rusijos, Baltarusijos miestais, įkūrė Ukrainos Didvyrių gatvę 

Nuotrauka Sauliaus Žiūros/ vilnius.lt

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį pasmerkė Rusijos ir Baltarusijos karinę agresiją prieš Ukrainą, skyrė ukrainiečiams humanitarę pagalbą, bevardę gatvę šalia Rusijos ambasados pavadino Ukrainos Didvyrių vardu.

Visi sprendimai priimti skubos tvarka bendru sutarimu.

Pristatydamas sprendimų projektų paketą sostinės meras Remigijus Šimašius sakė, kad ukrainiečiams šiuo metu labiausiai reikia humanitarinės pagalbos ir informacinio palaikymo.

„Mums būnant Lietuvoje atrodo savaime aišku, kad vaikštome su Ukrainos vėliavomis, kad vieną ar kitą šūkį iškabiname, bet kalbant su žurnalistais iš Vakarų ar girdint aidus iš Rytų (…) tai yra labai didelis dalykas. Ir tai, kad pasiunčiame Putiną į Hagą ant asfalto ar savivaldybės pastato, mums gal atrodo savaime suprantama, kas yra kriminalinis nusikaltėlis, bet mūsų draugus Vakaruose ne tiek sustiprina, kiek sudėsto į lentynėles ir pasako, kaip yra“, – teigė jis.

Sostinės taryba trečiadienį priėmė rezoliuciją, kuria pasmerkė Rusijos ir Baltarusijos karinę agresiją prieš Ukrainą bei siekį nuversti teisėtai išrinktą šios valstybės valdžią, pareiškė paramą Ukrainos suverenitetui, nepriklausomybei, teritorijos vientisumui ir tarptautiniu mastu pripažintų jos sienų neliečiamybei.

Dokumente kreipiamasi į partnerius ir siūloma drausti propagandinius renginius, teikti Ukrainos miestams visą įmanomą tiesioginę ar netiesioginę pagalbą, organizuoti karo pabėgėlių priėmimą bei integraciją, kt.

Savivaldybės taryba taip pat suteikė 800 tūkst. eurų humanitarinės pagalbos Ukrainai. Iš jų 500 tūkst. eurų skirta Kyivo miesto savivaldybei, iki 100 tūkst. eurų – kitiems Ukrainos miestams-partneriams, papildomi 200 tūkst. eurų rezervuoti atvejams, jei bus gautas humanitarinės pagalbos prašymas.

Į Lietuvą atvykusius karo pabėgėlius nutarta miesto viešuoju transportu vežti nemokamai. Jiems tiesiog reikės parodyti Ukrainos pasą arba suteiktą leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Vilniaus politikai trečiadienį bevardei gatvei šalia Rusijos ambasados Vilniuje suteikė Ukrainos Didvyrių vardą.

Tarybos narys Vydūnas Sadauskas suabejojo, ar tokia situacija neatrodo dviprasmiškai.

„Iniciatyva labai graži, bet sprendimas tikrai yra dviprasmiškas. (…) Ką manys Ukrainos kovotojas Ukrainos Didvyrių gatvėje matydamas Rusijos ambasadą?“ – klausė jis.

Vilniaus taryba trečiadienį taip pat nutraukė bendradarbiavimo sutartis su Rusijos ir Baltarusijos miestais: Irkutsku, Jaroslavliu, Kaliningradu, Sankt Peterburgu, Krasnojarsku, Ulan Ude, Minsku. 

Pasak R. Šimašiaus, šis sprendimas suderintas su Užsienio reikalų ministerija.

Jis tvirtino apie Vilniaus planus laišku informavęs buvusius partnerius.

„Laiškas yra daugiau ne apie tai, kad nenorime daugiau su jumis draugauti ateityje, tai labiau kvietimas veiksmui. Pranešėme, jog nutraukiame dėl to, kad jūs atstovaujate oficialioms institucijoms šalių, iš kurių vykdoma agresija prieš Ukrainą“, – sakė meras.

Jis vylėsi, kad ateityje pasikeitus situacijai bus galima pasirašyti naujas sutartis.

„Vilčių daug neturiu, kad šioje kadencijoje bus galima pateikti klausimą dėl sutarčių pasirašymo iš naujo, jei bus nutraukta agresija. Tikiuosi, kad kada nors ateis ta diena“, – kalbėjo R. Šimašius.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *