VLKK įteisino du Ukrainos sostinės pavadinimus, naujasis pavadinimas – Kyjivas

Фото pixabay.com

Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) ketvirtadienį nusprendė įteisinti du Ukrainos sostinės pavadinimus – šalia tradicinio „Kijevas“ bus galima naudoti ir „Kyjivas“.

„Šiandien Kalbos komisijos posėdyje priimtas sprendimas įteisinti abu Ukrainos sostinės pavadinimo variantus – tiek naująjį, tiek tradicinį – kaip lygiaverčius. Taigi oficialiojoje vartosenoje tinka vartoti ir Kyjivas, ir Ki̇ijevas“, – BNS pranešė VLKK.

Pasak komisijos, pirmasis variantas, Kyjivas, yra adaptuotas iš dabartinės ukrainiečių kalbos, o Kijevo pavadinimas yra istorinis, patekęs LDK laikais iš rusėnų kalbos XIV a. ar anksčiau, dar nesant tam tikrų dabartinei ukrainiečių kalbai būdingų fonetinių ypatumų.

„Mes norime parodyti dar kartą Lietuvos paramą Ukrainai, įteisinti šį kalbos faktą, kuris yra subrendęs“, – BNS anksčiau ketvirtadienį teigė komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.

Vakarų šalys ir įvairios bendruomenės reiškia solidarumą su Ukraina reaguodamos į Rusijos praėjusią savaitę pradėtą nuožmų karą šioje provakarietiškoje valstybėje.

Vakarai į įsiveržimą atsakė sankcijomis Rusijai ir įvairia parama Ukrainai, įskaitant ir karinę, taip pat siunčiami papildomi NATO kariai ir technika į Aljanso rytinį sparną.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *