VSAT turės iš naujo vertinti pasiūlymus pasienio vaizdo kamerų konkursui

Teismas įpareigojo Valstybės sienos apsaugos tarnybą (VSAT) iš naujo vertinti pasiūlymus daugiau nei 2,6 mln. eurų vertės Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos ruožo vaizdo kamerų įrengimo konkursui.

Tokį sprendimą šį mėnesį priėmė Apeliacinis teismas, palikęs galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą. 

Ginčas kilo dėl laimėtoju paskelbtos įmonės „Atea“ ir jo subrangovės „Senstar“ kvalifikacijos – pasak konkursą apskundusios jo dalyvės „Euroelektronika“, nei „Atea“, nei „Senstar“ per pastaruosius trejus metus nėra įgyvendinusios bent vienos panašios sutarties, kaip reikalauja konkurso sąlygos.

Be to, „Euroelektronika“ teigė, kad VSAT jai neleido susipažinti su „Atea“ ir „Senstar“ pasiūlymu ir įvykdytomis sutartimis. Pasak apygardos teismo, tai reiškė, kad „Euroelektronika“ negalėjo įsitikinti, ar „Atea“ ir „Senstar“ buvo pagrįstai pripažintos konkurso laimėtojomis.

Anot teismo, „Euroelektronikos“ teisės buvo pažeistos dėl netinkamai įvertinto pasiūlymo.

Konkurso, kurio vertė siekia 2,647 mln. eurų, nugalėtojas turės įrengti vaizdo stebėjimo sistemas 24,5 kilometro ilgio ruože pasienyje su Rusija, Kudirkos Naumiesčio pasienio užkardos teritorijoje. 

Teismuose taip pat buvo bylinėjamasi dėl vaizdo sistemų atnaujinimo Kenos pasienio punkte prie sienos su Baltarusija. Šį 2 mln. eurų vertės užsakymą gavo „Atea“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *