Šiaulių bankui skirta 0,88 mln. eurų bauda

 Lietuvos bankas (LB) už pažeidimus Šiaulių bankui skyrė 880 tūkst. eurų baudą, pranešė centrinis bankas. 

Atlikdamas tikslinį planinį Šiaulių banko veiklos inspektavimą LB vertino, kaip bankas laikosi kredito rizikos valdymo bei pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimų.

„Inspektavimo metu buvo nustatyta, kad tikrinamu laikotarpiu bankas netinkamai vertino pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas, susijusias su jo veikla, taip pat nebuvo įdiegęs tinkamo klientų rizikos vertinimo metodo“, – teigiama LB pranešime. 

Centrinio banko teigimu, Šiaulių bankas ėmėsi aktyvių veiksmų siekdamas kuo greičiau ir efektyviau pašalinti nustatytus trūkumus ir pažeidimus. Dauguma jų buvo pašalinta iki inspektavimo rezultatų svarstymo Lietuvos banko valdyboje.

Šiaulių bankas teigia, kad skirta bauda neturės neigiamos įtakos tvariam banko veiklos tęstinumui. Jis teigia, kad nėra nustatęs atvejų, kai dėl LB patikrinimo ataskaitoje nustatytų pažeidimų ir trūkumų būtų pasinaudota Šiaulių banku pinigų plovimo ir teroristų finansavimo tikslais.

„Pinigų plovimo prevencijai teikiame prioritetinį dėmesį (…) Vertiname Lietuvos banko pateiktus pastebėjimus ir rekomendacijas procesų gerinimui. Daugumą trūkumų buvome pašalinę iki inspektavimo pradžios, dalį pašalinome inspektavimo išvadų rengimo metu“, – pranešime sakė Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius.

Šiaulių banko akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiajame prekybos sąraše.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *