VVT už nedirbtas dienas streikavusiesiems pinigų nemokės, skirs papildomai 30 tūkst. eurų

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

„Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) už nedirbtas dienas streikavusiems darbuotojams atlyginimo nemokės, tačiau skirs papildomai 30 tūkst. eurų, ketvirtadienį pranešė savivaldybės įmonės vadovas Darius Aleknavičius.

Taip jis kalbėjo kalbėjo su profesine sąjunga sutarus dėl pustrečios savaitės trukusio streiko pabaigos. D. Aleknavičius taip pat pabrėžė, kad streiko dienos nebus vertinamos apskaičiuojant sveikatingumo premiją.

„Buvo pasiektas sutarimas ir dėl streiko nutraukimo sąlygų. Jos yra tokios, kad darbuotojams darbo užmokestis už streiko dienas nebus mokamas, tačiau išlaikoma galimybė gauti sveikatingumo premiją: neskaičiuojamos bus streiko dienos, apskaičiuojant sveikatingumo premiją kitais metais“, – žurnalistams Vilniuje sakė VVT generalinis direktorius.

„Taip pat skiriame papildoma 30 tūkst. eurų suma, kuri bus panaudota darbuotojų gerovei“, – pridūrė jis.

Anot D. Aleknavičiaus, ketvirtadienį po pietų bus pradedami atstatyti įprastiniai tvarkaraščiai, visiškai grįžti prie buvusių pilnų maršrutų ketinama nuo penktadienio. 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitarimą dėl streiko nutraukimo sąlygų vadino geru kompromisu.

„Net nedrįstu sakyti, kad kompromisas, čia turbūt bendras sutarimas ir bendras geras rezultatas“, – kalbėjo meras.

Savo ruožtu profsąjungos vadovas Algirdas Markevičius teigė, kad dėl šių pinigų panaudojimo dar nėra apsispręsta.

Kolektyvinė sutartis

VVT teigimu, su profsąjunga iš esmės suderėta kolektyvinėje sutartyje įtvirtinti kokybės priemoką su aiškesniais kriterijais, apimančiais punktualumą, saugų eismą, keleivių aptarnavimą, numatyti 3, 8 ir 12 metų stažo priemoką, 10 eurų siekiančią pietų pertraukos kompensaciją.

Taip pat sutarta nustatyti viršvalandžius tik su darbuotojo sutikimu, o dirbant šeštą dieną per savaitę taikyti didesnį – 1,75 tarifo – viršvalandžių apmokėjimą, numatyti stabilią 54 tūkst. eurų paramą profsąjungai, išlaikyti anksčiau suderėtus punktus.

D. Aleknavičiaus teigimu, naujovės sutartyje įmonei kainuos „iki milijono eurų papildomai per metus“. Jis pabrėžė, kad vairuotojams atlyginimai padidinti apie 20 proc. jau nuo lapkričio.

„Tai yra kompromisinis variantas ir šiai dienai turime sutarimą“, – sutarimą komentavo A. Markevičius.

R. Šimašius taip pat pranešė, kad artimiausiu metu VVT ketina atnaujinti troleibusų parką, įsigydama 91 tokią transporto priemonę.

VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Keleivių vežimo paslaugas vykdo dar du vežėjai – „Transrevis“, ir „Kautra“, jos keleivius streiko metu vežė įprastu grafiku. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *