Vyriausybė pritarė projektams dėl didesnių įgaliojimų kariams, paketas keliauja į Seimą

Vyr.eil. Erikos Čebatorienės nuotraukos/ http://kariuomene.kam.lt

Vyriausybė trečiadienį pritarė teisės aktų projektų pakeitimams, kuriais kariuomenei padedant valdyti kilusią migrantų krizę būtų suteikti didesni įgaliojimai kariams.

Būtų keičiami Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymas bei Karinės jėgos naudojimo statutas, juos priimti planuojama kitą savaitę šaukiamoje neeilinėje Seimo sesijoje.

Pataisos leistų ekstremaliųjų situacijų atvejais, kai įvykio mastas sparčiai didėja, siekiant išvengti grėsmės visuomenės rimčiai, pasitelkti karinius vienetus.

Tam reikėtų Ekstremalių situacijų komisijos pirmininko rašytinio prašymo, suderinto su prezidentu, ir krašto apsaugos ministro įsakymo.

Kariai galėtų duoti privalomus nurodymus fiziniams ir juridiniams asmenims, persekioti ir sulaikyti šių nurodymų neklausančius asmenis, taip pat jei jie įtariami nusikalstamomis veikomis ar kitais pažeidimais.

Kariai taip pat galėtų atlikti asmenų apžiūrą, tikrinti dokumentus, stabdyti, tikrinti ir apžiūrėti transporto priemones, asmenis ir bagažą, panaudoti specialiąsias priemones.

Tokios teisės kariams galėtų būti suteikiamos ne ilgiau kaip trims mėnesiams, tačiau šis laikotarpis galėtų būti pratęstas.

Dėl didelio neteisėtų migrantų srauto per Baltarusiją Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Iš viso šiemet į Lietuvą nelegaliai pateko per 4 tūkst. neteisėtų migrantų.

Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.