Minsko režimas pranešė tirsiantis pasienyje mirusio irakiečio „nužudymą“

Фото vrm.lrv.lt

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka trečiadienį nurodė ištirti irakiečio, kuris esą buvo rastas Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, mirties aplinkybes.

Pranešimas apie tyrimą paskelbtas Lietuvos sienos apsaugos pareigūnams antradienį pranešus, kad jie pradėjo apgręžti migrantus, bandančius neteisėtai patekti į šalies teritoriją iš Baltarusijos.

Lietuvos pareigūnai įtaria, kad A. Lukašenkos režimas organizuoja precedento neturintį nelegalių migrantų antplūdį, keršydamas už Europos Sąjungos sankcijas dėl autoritarinio prezidento represijų prieš kitaminčius po pernai vykusių ginčijamų rinkimų.

Baltarusių pasieniečiai anksčiau trečiadienį pranešė, kad Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje, Benekainių gyvenvietės apylinkėse, jie aptiko „sunkios būklės“ Irako pilietį.

Nenustatytas vyriškis „mirė pasieniečių rankose“, tvirtinama pranešime, paskelbtame prezidentūrai artimame susirašinėjimo platformos „Telegram“ kanale „Pul pervogo“.

„Prezidentas buvo nedelsiant informuotas apie šį šokiruojantį irakiečio, grįžtančio iš Lietuvos, nužudymą“, – priduriama jame.

A. Lukašenka nurodė pareigūnams ištirti šį incidentą ir sakė, jog bus surasti to vyro artimieji, kuriems bus išduotos Baltarusijos vizos, kad šie galėtų atvykti parsigabenti kūno, rašoma pranešime.

Europos Sąjunga praėjusią savaitę pasmerkė Minską už migrantų naudojimą politiniais tikslais, palyginusi šiuos veiksmus su prekyba žmonėmis, ir pareiškė esanti pasirengusi įvesti sankcijų prie to prisidedantiems asmenims.

„Migrantų ir pabėgėlių naudojimas yra visiškai nepriimtinas, – pareiškė ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis). – Žmonių, kuriems reikia pagalbos, panaudojimas politiniais tikslais pažeidžia pagrindines Europos vertybes ir principus.“

Bendrija taip pat sakė spaudžianti Iraką nutraukti migrantų, bandančių per Baltarusiją pasiekti Lietuvą, srautus.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolis Hlazas antradienį paneigė šiuos „nepagrįstus kaltinimus“.

Baltarusijos pasieniečiai antradienį pranešė, kad Lietuva esą apgręžė apie 40 „kūno sužalojimų“ patyrusių migrantų, įskaitant moteris ir vaikus, ir apkaltino kaimyninę valstybę „jėgos“ panaudojimu.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai perėjo daugiau kaip 4 tūkst. migrantų, dešimtis kartų daugiau nei pernai.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Įtampa tarp Minsko ir Vilniaus išaugo po to, kai Lietuva priglaudė kelis Baltarusijos opozicijos narius, įskaitant A. Lukašenkos varžovę rinkimuose Sviatlaną Cichanouskają.

Daug baltarusių pabėgo iš šalies, nemažai jų – į kaimynines Ukrainą, Lenkiją bei Lietuvą, kai autoritarinio prezidento A. Lukašenkos režimas ėmė griežtomis priemonėmis slopinti bet kokias nepaklusnumo apraiškas po masinių protestų bangos, kurią išprovokavo jo ginčijamas perrinkimas pernai rugpjūtį vykusiuose rinkimuose. Baltarusių opozicija ir Vakarų šalys tuos rinkimus laiko suklastotais.

A. Lukašenka Baltarusiją geležiniu kumščiu valdo nuo 1994 metų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.