Vyriausybė siūlo leisti ginklus įsigyti, laikyti su elektroniniu leidimu

Nuotrauka BNS/ Irmantas Gelūnas

Vyriausybė siūlo sudaryti sąlygas licencijas, susijusias su ginklų ir šaudmenų apyvartos veikla, taip pat leidimus laikyti, nešiotis ginklus išduoti elektronine forma.

Būtų atsisakoma nuostatų, pagal kurias žmogus su savimi turi turėti popierines licencijas ginklams ar šaudmenims įsigyti, leidimus jiems laikyti ar nešiotis.

Pasak projekto rengėjų, sudarius sąlygas atitinkamas licencijas ir leidimus gauti elektronine forma, bus sumažinta administracinė našta.

„Asmenims nereikės vykti į policijos įstaigas atsiimti popierinių licencijų ir leidimų“, – nurodoma projekte.

Leidimus kontroliuoti įpareigoti asmenys galės juos tikrinti policijos informacinėse sistemose.

Projekto rengėjai nurodo, jog priėmus pakeitimus policijos įstaigose ar kitose valstybės institucijose sudarytos ginklų, ginklų priedėlių, šaudmenų ar jų dalių tinkamumo naudoti komisijos nevykdys perteklinių funkcijų.

Teigiama, kad valstybės biudžeto lėšos dėl šios funkcijos nevykdymo taupomos nebus. Tačiau to atsisakius, anot rengėjų, policijos pareigūnai galės daugiau laiko galės skirti savo tiesioginių pareigų ir darbų atlikimui.

Elektroninės formos būtų išduodamos Policijos elektroninių paslaugų sistemoje.

Iš šios sistemos leidimus atsispausdinti galėtų ir norintys turėti popierinį variantą.

Įstatymų projektus rengė Policijos departamentas.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *