Vyriausybė svarstys galimybę atverti prekybos centrus savaitgaliais – premjerė

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Vyriausybė trečiadienį svarstys siūlymus atverti prekybos centrus savaitgaliais, ilginti barų darbo laiką, patvirtino premjerė Ingrida Šimonytė.

„Kažkiek (barų) ilginti darbo laiką, kiek aš žinau, bus siūloma, galbūt ne tiek, kiek yra tikimasi, (prekybos centrų savaitgaliais) taip pat“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Ji patvirtino, kad klausimas bus trečiadienį svarstomas Vyriausybės posėdyje, tačiau nekonkretizavo, kiek svarstoma ilginti viešojo maitinimo įstaigų, prekybos centrų darbo laiką.

„Rytoj Vyriausybė spręs ir bus sprendimas, projekto aš nemačiau, bet apie tai diskusija buvo, tai tikiuosi, kad siūlymai bus pateikti“, – sakė premjerė.

I. Šimonytė teigė kol kas neatsakysianti, nuo kada laisvesni reikalavimai, jei bus patvirtinti, įsigaliotų.

„Jūs iš manęs norite atsakymo, ką turi nuspręsti aš ir dar keturiolika ministrų“, – sakė premjerė.

Ji dar patvirtino, kad dėl šeimos ūkių bendravimo „galbūt bus pakeitimų taip pat“.

Vyriausybė po griežto karantino leido nuo balandžio 19 dienos atverti visas parduotuves prekybos centruose, o nuo gegužės 3 dienos – ir turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, tačiau jos kol kas negali veikti šeštadieniais ir sekmadieniais.

Iki tol prekybos centruose galėjo veikti tik būtinųjų prekių – maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos – parduotuvės, taip pat turinčios atskirą įėjimą iš lauko, o kitos galėjo veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai. 

Vyriausybės sprendimu nuo balandžio 22 dienos veiklą lauke nuo 7 iki 21 valandos leista atnaujinti viešojo maitinimo įstaigoms, restoranams, kavinėms ir barams, prie vieno staliuko sėdint ne daugiau nei dviem asmenims, išskyrus vieno namų ūkio narius.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *