A. Monkevičius: dauguma mokyklų yra pasiruošusius nuotoliniam mokymui

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Dauguma šalies mokyklų yra pasirengusios nuo pirmadienio pradėti nuotolinį mokymą, sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„85 procentai mokyklų šį rytą buvo pateikusios atsakymus, iš jų nepilnai aštuoni procentai dar turėjo įvairių spręstinų problemų, dvi pagrindinės: technologinis aprūpinimas bei mokytojų kvalifikacija ir pasirengimas“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė A. Monkevičius.

Siekdama technologijomis aprūpinti socialiai remtinų šeimų vaikus, ministerija perka 35 tūkst. kompiuterių. Maždaug tiek vaikų neturi technologinių galimybių mokytis iš namų. Pasak ministro, tikimasi, kad kompiuteriai vaikus pasieks į kitos savaitės pabaigą, tik ne visus iš karto.

„Konkursas paskelbtas, jis leidžia akumuliuoti kuo daugiau priemonių per kuo trumpesnį laiką. Pasiūlymai pateikti visiems centrinėj pirkimų agentūroj užregistruotiems verslo atstovams, pirmadienį, tikiuosi, galėsim pasirašyti sutartis su tais, kurie pateiks geriausius pasiūlymus, ir kompiuteriai pagal tas sutartis pasieks mokyklas savaitės pabaigoj“, – sakė A. Monkevičius.

„Matyt, ne visi 35 tūkst. iš karto, tai didžiulis kiekis, bet po 5–8 tūkst. per savaitę mes galėsim pateikti tuos kompiuterius“, – teigė ministras.

Ministras teigė, jog bus siekiama nuotolinį ugdymą užtikrinti ir šeimoms, turinčioms daugiau vaikų, nors jos ir ne socialiai remtinos.

A. Monkevičiaus duomenimis, šiuo metu trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai.

„Greta socialiai jautrių šeimų dar yra šeimų, kurios turi daug vaikų, nors jos nėra socialiai remtinos, bet susiduria su tuo pačiu iššūkiu, tikrai joms irgi reikia padėti. Mokyklos stengiasi tą daryti, galime panaudoti ne tik kompiuterius, bet ir išmaniuosius telefonus, pradžiai tai yra gerai, bet ateityje, matydami šitą situaciją, stengsimės atliepti šitų šeimų poreikius“, – sakė ministras.

Pasak A. Monkevičiaus, ministerija nepajėgi šalia 35 tūkst. perkamų kompiuterių iškart parūpinti papildomus 18 tūkst. gausių šeimų vaikams, bet išeičių čia ieško ir pačios mokyklos, ir tėvai.

„Per 18 tūkst. tokių atvejų mes tikrai nepajėgūs prie tų 35 tūkst. pirkimo dar iškart tą 18 tūkst. organizuoti, bet kai ką daro pačios mokyklos, pasitardamos su tėvais, tėvai kai kur turi galimybę ir pasiskolinti arba kitais būdais ieškoti išeities“, – kalbėjo ministras.

A. Monkevičius tai pat teigė, kad su telekomunikacijų operatoriais tariamasi dėl priemonių, kad pirmadienį prie tinklų susijungus dideliam skaičiui mokinių nestrigtų ryšys.

„Šiandien savo iniciatyva telekomunikacijų atstovai ateina į talką, jie kaip profesionalai iškelia tokių rizikų galimybę ir  su ministerijos žmonėmis, universitetais tariasi, kaip mes turėtume matyti šią situaciją, kokios rizikos čia galimos, ką padaryti, kad tie tinklai neužstrigtų “, – sakė A. Monkevičius.

Šalyje kovo 16 dieną įvedus karantiną daugelyje šalies mokyklų buvo paskelbtos dviejų savaičių atostogos, o nuo pirmadienio pradedamas mokymas nuotoliniu būdu. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *