A.Veryga: neteikiama nėštumo nutraukimo paslauga – tinkama proga persvarstyti sprendimą

Nuotrauka pixabay.com

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, jog sveikatos priežiūros įstaigoms nusprendus neteikti nėštumo nutraukimo paslaugų karantino metu, tai gali tapti proga persvarstyti tokį sprendimą.

„Jeigu yra tokios aplinkybės, kad poliklinikos apsisprendžia tam tikrų paslaugų neteikti, šiuo atveju, nėštumo nutraukimo paslaugų, tai vis tiktai gali, matyt, pasitarnauti kaip tokia situacija, kuri galėtų paskatinti šeimas ar moteris pakartotinai pasitarti su medikais, pasitarti su psichologais ir gal tai būtų tinkamas momentas persvarstyti tokį apsisprendimą, apsisprendžiant to nėštumo nenutraukti“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

„Aišku, tai yra jūsų sprendimas, bet, bet kokiu atveju, matyt, tai yra vertinama ne kaip būtinoji medicininė pagalba“, – pridūrė jis.

Vis dėlto A. Verygos patarėja vėliau patikslino, kad šios paslaugos ir toliau teikiamos įstaigose, teikiančiose ginekologijos stacionarines paslaugas.

„Karantino laikotarpiu abortai priskiriami prie tų stacionarinių procedūrų, kurias tenka atlikti ir dėl medicininių indikacijų ir jų atlikimas sąlygotas riboto termino. Kaip ir įprastai, jas teikia gydymo įstaigos, teikiančios ginekologijos stacionarines paslaugas“, – ministerijos atsiųstame komentare sako ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Pasak jos, svarbu įvertinti, ar nėštumo nutraukimas tikrai yra vienintelė galima išeitis, tačiau pabrėžia, jog „tai jokiais būdais nėra draudimas ar bandymas prisidengiant karantinu neleisti moterims pasirinkti“.

Karantino metu apribotas sveikatos priežiūros paslaugų teikimas, teikiamos tik būtinosios medicinos pagalbos paslaugos, atšaukiamos planinės konsultacijos ir nevykdoma pacientų registracija.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *