Aplinkosaugininkams įkliuvo asmuo, miške išmetęs 2 tūkst. butelių

Nuotrauka aad.lrv.lt

Aplinkos apsaugos departamentas ketvirtadienį pranešė nustatęs asmenį, kuris miške išmetė 2 tūkst. butelių.

Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnams nuvykus į vietą paaiškėjo, kad asmuo gyvena prie miško ir teršia aplinką jau ne vienus metus.

Užterštoje teritorijoje aptikta apie pora tūkstančių stiklo taros butelių.

Miškų kontrolės pareigūnai įpareigojo teršėją per 20 dienų sutvarkyti užterštą teritoriją ir priduoti atliekas teisėtam atliekų tvarkytojui. O už aplinkos užteršimą 1 kubinio metro ir didesniu nepavojingų atliekų kiekiu skiriama bauda nuo 550 iki 1,5 tūkst. eurų.

„Norime padėkoti pilietiškam žvejui, kuris, išgirdęs daužomo stiklo garsą ir pamatęs daromą pažeidimą, visą reikiamą informaciją pateikė Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybai“, – pranešime teigė Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas.

Jo teigimu, nuo liepos 1 – rugsėjo 14 dienomis Miškų departamento pareigūnai visoje Lietuvoje nustatė 42 atvejus, kai miškas teršiamas įvairiomis atliekomis.

„35 pažeidėjams yra įteikti privalomieji nurodymai arba išsiųsti rekomendaciniai raštai dėl šiukšlių sutvarkymo, septyni teršėjai atliekas miške sutvarkė pagal reikalavimus“, – sakė B. Bitauskas.

Aplinkosaugininkai primena, kad apie galimus aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti galima telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *