Atvykę Rusijos ginklų kontrolės inspektoriai vertins, kaip Lietuva vykdo ginklų kontrolę

Photo by OSCE_SMM on Foter.com / CC BY

Nuo antradienio Lietuvoje lankosi Rusijos ginklų kontrolės inspektorių grupė, kur atliks pasirinkto rajono inspekciją pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos 2011 metų Vienos dokumento reikalavimus.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM), trečiadienį Rusijos inspektoriai lankysis Lietuvos kariuomenės Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ Rukloje, kur susipažins su šio dalinio veikla. Vėliau Rusijos inspektoriai vyks į Gaižiūnų poligoną, čia jiems bus pristatyta tuo metu vykdoma karinė veikla.  

Ketvirtadienį Rusijos inspektoriai vyks į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose, iš kur sraigtasparniu atliks skrydį virš pasirinkto inspekcijos rajono. Inspektorių grupė Lietuvoje bus iki penktadienio.

Pasak KAM pranešimo, pagal Vienos dokumento nuostatas ir inspekcijos metu gautus duomenis Rusija parengs ir išplatins Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) šalims ataskaitą, kurioje pateiks išvadas, kaip Lietuva vykdo tarptautinių sutarčių reikalavimus ginklų kontrolės srityje.

Tai bus trečia šiais metais užsienio šalių ginklų kontrolės priemonė Lietuvoje pagal 2011 metų Vienos dokumentą. Gegužę kariniai stebėtojai iš Rusijos, Baltarusijos, Suomijos ir Švedijos stebėjo Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ lauko taktines pratybas „Geležinis Vilkas 2021-I“, rugpjūtį Rusijos ginklų kontrolės inspektorių grupė su vertinamuoju vizitu lankėsi  Motorizuotojoje pėstininkų brigadoje „Žemaitija“.

ESBO narės įsipareigoja kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą.

Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius. Pagal 2011 metų Vienos dokumento nuostatas, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo stambaus masto karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *