COVID-19 protrūkiai Kauno filharmonijoje bei Operos ir baleto teatre gali būti susiję

Nuotrauka BFL/ Tomas Urbelionis

Koronaviruso infekcijos protrūkiai Kauno valstybinėje filharmonijoje bei Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto (LNOBT) teatre gali būti susiję, informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Tikėtina, kad šie du protrūkiai tiek Vilniuje, tiek Kaune galimai yra tarpusavyje susiję. (…) Bet hipotezė iki galo dar nėra suformuluota“, – žurnalistams pirmadienį sakė NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Anot jos, pagrįstų įtarimų kelia tai, kad anksčiau šioje profesinėje grupėje nebuvo nustatyta protrūkių, o dabar jie vienu metu plinta dviejuose miestuose panašiu metu.

Vis dėlto, G. Megelinskienė pabrėžia, kad pirminis užsikrėtimo šaltinis Kauno filharmonijoje bei Operos ir baleto teatre dar nėra nustatytas.

„Kol kas užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. (…) Aiškinamės turimus duomenis“, – sakė ji.

Pirmadienio duomenimis, Operos ir baleto teatre nustatyti trys koronaviruso atvejai. Tarp jų yra ir įstaigos vadovas Jonas Sakalauskas bei jo pavaduotoja Jurgita Skiotytė-Norvaišienė. Teatras dėl koronaviruso protrūkio laikinai uždarytas.

NVSC atstovės teigimu, skaičiuojama, kad su sergančiais LNOBT ir Kauno filharmonijos darbuotojais sąlytį turėjo per 100 žmonių, todėl su šiais židiniais susijęs užsikrėtimų skaičius gali dar išaugti.

Be kita ko, LNOBT praėjusią savaitę pranešė, kad rugpjūčio 12, 13 ir 14 dienomis „Žizel“ premjeriniai spektakliai neįvyks, juos planuojama nukelti į rugsėjo mėnesį. Konkrečios spektaklių datos bus paskelbtos vėliau.

Kada teatras darbuotojams ir žiūrovams vėl galės būti atvertas, spręs NVSC.

Kauno valstybinėje filharmonijoje koronavirusu užsikrėtė penki choristai. Dėl kilusio protrūkio įstaigai iki rugpjūčio 17 dienos yra nurodyta neteikti paslaugų, tačiau renginių šiam laikotarpiui suplanuota nebuvo, todėl jų atšaukti neteko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *