Didelio masto tyrimai dėl koronaviruso – dviejuose globos namuose

Nuotrauka pixabay.com

Didelio masto tyrimai dėl koronaviruso atliekami dviejuose globos namuose, Nemenčinėje esančioje „Senevitoje“ bei Suvalkijos socialinės globos namuose Marijampolės savivaldybėje, pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Nemenčinėje įsikūrusiuose senjorų globos namuose „Senevita“ iš viso yra patvirtinti du koronaviruso atvejai darbuotojams – vienas maisto tiekėjui, apie kurį pranešta anksčiau, ir vienas administracijos darbuotojui. 

Iš viso „Senevitoje“ buvo atlikti tyrimai 128  darbuotojams, taip pat testuoti 20 maitinimą teikiančios įmonės „Dussmann Service“ darbuotojų, pranešė ministerija.

Pasak pranešimo, visų darbuotojų atsakymai dėl COVID-19 turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Siekiant išvengti koronaviruso plėtros, nutarta, kad darbuotojai dirbs pamainomis ir po savaitę gyvens įstaigoje bei kas septynias dienas bus tiriami – atvykę į darbą ir išvykdami iš jo.

„Senevitoje“ taip pat bus  tiriami visi 263 globos namų gyventojai.

Suvalkijos socialinės globos namuose, kurie įsikūrę Marijampolės savivaldybėje, taip pat tiriama 122 šios įstaigos darbuotojų, koronavirusą nustačius vienam į dėl kraujotakos sutrikimų ligoninę išvežtam globos namų gyventojui.

Kaip pranešė SADM, šiuo metu daroma prielaida, kad asmuo galėjo užsikrėsti ligoninėje: atvykus į ligoninę du tyrimai buvo neigiami, tačiau po dešimties dienų paaiškėjo teigiamas rezultatas.

Iš viso Suvalkijos socialinės globos namuose globojami 208 žmonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praneša „Senevitai“ ir Suvalkijos socialinės globos namams suteikusi apsaugos priemonių pagal išsakytą poreikį dviem savaitėms į priekį.

Ministerija praneša iš viso turinti 36 jai pavaldžias globos įstaigas, kuriose dirba per 5500 darbuotojų.

„Atsižvelgiant į riziką nuo karantino pradžios jiems kasdien matuojama temperatūra, dezinfekuojamos patalpos, naudojamos asmeninės apsaugos priemonės. Didžiausias pavojus kyla dėl galimų nesimptominių ligos nešiotojų, todėl siekiama profilaktiškai ištirti globos įstaigų darbuotojus“,– sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.