E.sveikatos darbas turėtų būti atkurtas maždaug per parą, receptai bus išrašomi ranka

Nuotrauka BFL/ Saulius Žiūra

E.sveikatos darbas turėtų būti atkurtas maždaug per parą, antradienį spaudos konferencijoje sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius.

Dėl sistemos sutrikimų vaistų receptai laikinai bus išrašomi ranka.

„Dėl trūkusio vamzdžio buvo užpilta Registrų centro serverinė. Duomenys yra išsaugoti, jie niekur nedingo. Visi ryšiai yra arba atstatyti, arba atstatinėjami. Blogiausia padėtis yra su e.sveikata. Matyt, per parą tie ryšiai bus atkurti“, – sakė ministras.

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė sakė, kad šiuo metu yra parengtos rekomendacijos, kaip gydymo įstaigos turėtų organizuoti darbą.

„Jos bus platinamos Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, tiek Valstybinės ligonių kasos svetainėje. (…) Visi suprantam, kad didžiausias sąmyšis kils įsigyjant vaistus, nes visi vaistai faktiškai yra išrašomi elektroniniu būdu“, – teigė viceministrė.

Anot jos, pagrindinis uždavinys šiuo metu – užtikrinti, kad vaistų galėtų įsigyti tie žmonės, kuriems jie yra būtini.

„Teisės aktuose yra numatyta galimybė išimties atvejais naudoti popierinius receptus (…) Tikimės, kad tai yra tik laikini sutrikimai, atsistačius sistemos veiklai, vėl bus tęsiamas sklandus vaistų išdavimo procesas“, – sakė ji.

Kaip teigė Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius, su e.sveikata kilo daugiausiai bėdų dėl jos „masto, apimties ir dydžio“.

„Šiai minutei dedame visas pastangas – tiek savo jėgomis, tiek pasitelkę išorinę pagalbą – kad kaip įmanoma greičiau e.sveikata pradėtų vėl veikti“, – kalbėjo jis.

Pasak S. Urbanavičiaus, Registrų centre sukaupti duomenys yra „saugūs ir neprarasti“.

Apie tai, kad dėl liūties sutriko Registrų centro duomenų sistemos, nes įstaigos serverinė užpilta vandeniu, pranešta pirmadienio vakarą.

Kaip antradienį aiškino Registrų centro vadovas, dėl stiprios liūties trūko nuotekų vamzdis, o per pastate esančius plyšius vanduo pateko į serverinę.

„Tai atsitiko dėl esminių mūsų pastato konstrukcijos pažeidimų. (…) Dar naktį buvo likviduojami padariniai, taip pat užkirstas kelias vandeniui papulti. Jei toliau ir lyja, tai vanduo nebepatenka ir nebepateks“, – sakė jis.

„Kodėl tas atsitiko, mes dabar tiek su draudimu, tiek su ekspertais aiškinsimės“, – pridūrė Registrų centro vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, jog anksčiau pastato konstrukcijos pažeidimų nebuvo pastebėta.

„Patalpa yra pastato apačioje, žemesniuose aukštuose, įrengta daugiau negu prieš 10 metų, laikantis visų saugumo reikalavimų – tiek ir priešgaisrinių, tiek ir vandens patekimo – bet, supraskite, jei pažeistas pats betonas, konstrukcijos, tai kitos technologijos neapsaugo nuo (vandens – BNS) pateikimo“, – aiškino S. Urbanavičius.

Paklaustas, ar svarstoma keisti Registrų centro patalpas, S. Urbanavičius teigė, kad sprendimai bus priimti tada, kai „ekspertai pateiks išvadas“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *