EK patvirtino beveik 155 mln. eurų paramą futbolo stadionui Vilniuje

Фото vilnius.lt/Саулюса Жюры

Europos Komisija (EK) patvirtino beveik 155 mln. eurų Lietuvos paramą daugiafunkcio komplekso su futbolo stadionu statybai Vilniuje, pranešė EK. 

Beveik 146 mln. eurų bus tiesioginė dotacija statybos išlaidoms padengti, beveik 8 mln. eurų – priežiūros paslaugų ir valstybinių renginių stadione organizavimui, o dar 250 tūkst. eurų – nekilnojamojo turto nuomos ir žemės nuomos mokesčiams padengti. 

Europos Komisija nustatė, kad valstybės pagalba yra būtina ir tinkama stiprinti sporto ir kultūros ekonominę veiklą, kuria prisidedama prie Vilniaus regiono ekonominio vystymosi, rašoma pranešime. 

Be to, Komisija nustatė, kad pagalba bus proporcinga – apribojama iki būtino minimumo, ir turės ribotą poveikį konkurencijai ir prekybai tarp ES valstybių narių.  

Daugiafunkciame komplekse numatyta įrengti stadioną, sporto infrastruktūrą, vaikų darželį, sporto muziejų, taip pat kultūros švietimo centrą ir biblioteką. Įmonių konsorciumo įsteigta projekto bendrovė kompleksą pastatys per trejus metus, vėliau 22 metus naudos stadioną ir sporto infrastruktūrą bei teiks priežiūros paslaugas visoms komplekse veikiančioms įstaigoms. 

Pagal 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Vilniaus  savivaldybe komplekso koncesininkė yra investicijų bendrovė „BaltCap“.

Savivaldybės įsipareigojimai siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Statybos, tikimasi, gali prasidėti jau šių metų pabaigoje ir galėtų būti baigtos iki 2024-ųjų pabaigos.

Pirmą kartą stadionas teritorijoje šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

Diskusijos dėl stadiono vėl atgimė 2015-aisiais, pastaraisiais metais projektas įstrigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba, pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *